22 Kasım 2017 Çarşamba

  • 3,962 TL
  • 4,651 TL
  • 162,81 TL
  • 105.268
KOCAELİ 28°

TRAMVAY İNŞAATININ BİTMESİ BAŞKA BAHARA KALDI

Tramvay inşaatının bitmesi başka bahara kaldı

Büyük Birlik Partisi Kocaeli İl Başkanı Nihat Yıldız yaptığı yazılı açıklama ile gündemi değerlendirdi.

07 Şubat 2017 Salı 02:25 Siyaset

Büyük Birlik Partisi Kocaeli İl Başkanı Nihat Yıldız yaptığı yazılı açıklama ile gündemi değerlendirdi.

Büyük Birlik Partisi Kocaeli İl Başkanı Nihat Yıldız "Kocaeli esnafımızı yakından ilgilendiren tramvay inşaatı zamanında bitirilemeyince esnafımızın ve halkımızın çilesi bitmedi." dedi. Zamanında bitirilemeyen tramvay yol inşaatı esnafımızı bitirme noktasına getirdi.

Tramvay yol inşaatının bitmesinin başka bahara kaldığını belirten Nihat Yıldız yetkililerin acilen önlem almaları gerektiğini, bu sürecin özür dilemekle geçiştirilemeyeceğini, esnafımızın mağduriyetinin giderilmesi gerekir dedi.

 

Ülkenin ana sorunları çözülmeden son zamanlarda gündemde olan anayasa değişikliği ve başkanlık sistemi meselesi ülke sorunlarını ikinci plana atmıştır. Terör, ekonomi ve işsizlik sorunun hala devam ediyor olması tam bir beceriksizlik örneğidir. On beş yıldır tek başına iktidar olan bir yerde sorunlar çözülememişse bundan sonrası için iyi bir referans değildir. Referandum dolayısı ile ötv ve kdv indiriminin samimi olmadığını dile getiren Yıldız, eğer gerçekten ekonomiye bir çözüm bulmaksa bu düzenlemenin daimi olması gerekir. Yoksa hükümet nisan sonrasını düşünemiyor mü?

 

Başkan Yıldız, "Referandum ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Yıldız Büyük Birlik Partisi olarak referandum ile ilgili istişarelerimiz devam ediyor. Bu gün gelinen noktada evet yada hayırdan ziyade yeni anayasa maddelerinin içerik yönünden değerlendirmesi üzerine duruyoruz.Bu süreçte referandumu kutuplaşmaya götüren siyasilerimizin kutuplaştırıcı dil kullanmamalarını bekliyoruz. Özellikle hükümetin terör örgütlerini ön plana çıkararak onlar hayır diyor bizde evet diyoruz diyerek kutuplaşmanın önünü açıyorlar. Türkiye Cumhuriyeti'nin anayasasına hiçbir terör örgütü evet yada hayır diyemez Türkiye Cumhuriyetinin anayasasını ancak onun bölünmez bütünlüğünü koruyanlar onaylar yani Yüce Türk Milletimiz onaylar. Referandum bir demokrasi bayramıdır. Referandum sonrası evet de çıksa hayır da çıksa hiçbir şey değişmeyecektir. Hükümetin bir an evvel referandumdan ziyade ülke sorunlarına öncelik vermesi gerekir", dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Akın Doğan esnafın en büyük şansı

Akın Doğan esnafın en büyük şansı