21 Kasım 2017 Salı

  • 3,927 TL
  • 4,610 TL
  • 162,19 TL
  • 103.912
KOCAELİ 28°

SONGÜL KAYA’DAN 19 MAYIS AÇIKLAMASI

Songül Kaya’dan 19 Mayıs açıklaması

CHP Derince Kadın Kolu Başkanı Songül Kaya, 19 Mayıs Atatürk’ü anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir açıklama yaptı.

18 Mayıs 2017 Perşembe 16:46 Siyaset

CHP Derince Kadın Kolu Başkanı Songül Kaya, 19 Mayıs Atatürk’ü anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir açıklama yaptı. İşte Kaya’nın o açıklaması


YEGANE UMUDUMUZ
İçinde bir asrın haklı gururunu, muzaffer umudunu taşıyan yurdumuzun ufku açık yolu aydınlık gençliği bizim yegane umudumuzdur. Bilinci olduğumuz bu gerçek iç rahatlatan, gönül okşayan bir güven duygusunun tüm bedenimize sirayet etmesine, aklımızın her hücresinde dip diri hürriyet düşüncesinin filizlenmesine sebep olmaktadır. Gazi Mustafa Kemal’in bir millete özgürlüğünü armağan etmesinin yanında öz güveni de bu topraklara tekrar getirmesi, bu hususta gençliğe olan güven ve inancını her fırsatta dillendirmesi bizler için de bir işaret fişeği olmaya devam etmektedir. 


BAĞIMSIZLIK VURGUSU
19 Mayıs mazlum halkların, mağdur ulusların yayılmacı devletlere karşı kafa tutmak, ille de bağımsızlık diye diretmek  gücünü kendi öz varlığında bulabileceğinin başarıya ermiş bir örneğidir. Caddeler, sokaklar, meydanlar boyunca hıncahınç kalabalıkların festival tadında bu muzaffer umudu, genç Cumhuriyet’in gençliğine olan güven duygusunu kutlamayı hak ettikleri bu anlamlı mirasın, bu coşkun sevincin karşısında aşılmaz bir engel gibi durmak ve yasaklarla halkımızın umudunu aşındırmak, tarih ile arasındaki bağı koparmak gayreti sonuca ulaşmayacak bir çabadır.


CAN EVİMİZ GENÇLİĞİMİZDİR
Vazifemizin bilincindeyiz. Gücümüz, kabiliyetimiz zorlukları aşmaya yetecek kalitededir. Hür yaşamı gür nidaları ve genç nefesleri ile savunan çocuklarımızın, kardeşlerimizin koşulsuz şartsız yanındayız. Cumhuriyetimizin himaye edici gücü, yurdumuzun sinesi gençliktir. Can evimiz gençliğimizdir, gelecek ümidi olan gençliğimizin bayramını kutlar, Gazi Mustafa Kemal’in manevi mirasına tereddütsüz sarılmalarını ümit ederim.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Çeker,

Çeker,"Aile hekimliğinde mobing sonlandırılmalı"