17 Kasım 2017 Cuma

  • 3,876 TL
  • 4,571 TL
  • 160,67 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

SON 15 YILDA NE KADAR KORKUYORLARSA O KADAR YASAKLADILAR

Son 15 yılda ne kadar korkuyorlarsa o kadar yasakladılar

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü nedeniyle bir basın açıklaması yayınladı

09 Kasım 2016 Çarşamba 10:10 Siyaset

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet 10 Kasım Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıldönümü sebebiyle bir basın açıklaması yayınladı.

İşte o açıklama; “Cumhuriyetimizin kurucusu, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intikalinin 78. yıldönümü olan bugün sevgi, saygı ve gönül borcu duyarak rahmetle anıyoruz.
Büyük Önderimizin aramızdan ayrılışının üzerinden yıllar geçtikçe engin düşüncelerinin değerini ve kıymetini çok daha iyi anlıyoruz. Nitekim geride bıraktığımız son 15 yılda ne kadar korkuyorlarsa o kadar yasakladılar, ne kadar tahammül edemiyorlarsa o kadar silmeye çalıştılar. Ancak bu aziz millet, karanlık zihniyetin korkularına ve tahammülsüzlüklerine asla yenilmemiştir. 15 Temmuz darbe girişiminde de, yüzlerce şehit ve gazimizin kanıyla korunan bir kişinin dikta rejimi değil, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu millet iradesine dayalı parlamenter sistem olmuştur.  
Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurucu iradesine ve Cumhuriyetin değerlerine karşı olanlara ve Atatürk’ün kurduğu laik-demokratik-sosyal-hukuk devleti sistemini yıkmak için elinden geleni yapanlara karşı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni sonsuza kadar yaşatacağız. 
Bu duygu ve düşüncelerle Mustafa Kemal Atatürk'ü özlem, saygı, sevgi ve rahmetle anıyor, göstermiş olduğu yolda doğruluktan, eşitlikten, adaletten, hukuktan ve demokrasiden vazgeçmeden, bu emaneti koruyacağımıza bir kez daha söz veriyoruz"

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Eşiyle kavga etti kendini astı

Eşiyle kavga etti kendini astı