23 Kasım 2017 Perşembe

  • 3,918 TL
  • 4,632 TL
  • 163,64 TL
  • 105.964
KOCAELİ 28°

ŞEMSETTİN CEYHAN: BAŞKANLAR DEĞİŞMEYECEK

Şemsettin Ceyhan: Başkanlar değişmeyecek

AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, haftalık basın açıklamasında, KOZ'un gündeme taşıdığı ve değişecek belediye başkanları ile ilgili haber hakkında konuştu. Ceyhan, "Başkanlar değişmeyecek" dedi.

02 Mayıs 2017 Salı 16:12 Siyaset

AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, haftalık basın açıklamasında, 21 Mayıs'ta yapılacak genel merkez olağanüstü kongresiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Başkan Ceyhan, halk oylaması sonuçlarıyla ilgili olarak, "16 Nisan'da yapılan halk oylamasının sonuçlarını YSK tarafından tescillendi. Bu saatten sonra seçimi, halk oylamasını bir kenara bırakıp önümüzdeki süreçte ülkenin terörle mücadelesi ve ekonomide iyiye gitme konusun adım atılması gereken konular için ne yapmamız gerekiyorsa onları konuşmamız gerekiyor. Türkiye'nin atması gereken adımlara odaklanmalıyız. Muhalefetin de mühürsüz zarfları da bir kenara bırakması gerekir. Kaldı ki zarf konusunda şaşırtmaca vardır. Mühürsüz değil eksik mühür vardır. Üçüncü mührün olmaması durumu vardır. YSK atması gereken adımları atmış, konu kapanmıştır. Bundan sonraki 2019'daki süreçte her parti kendi logosu ve çalışmasıyla aldığı oyu görür, kendi kefelerindeki ağırlıkları da görmüş olurlar" dedi. 

 

"BAŞKANLAR DEĞİŞMEYECEK"

Cumhubaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeniden AK Parti'ye üye olmasıyla ilgili konuşan Ceyhan, şunları söyledi: "Cumhurbaşkanımız yaklaşık 3 yıl aradan sonra yeniden üye olacak. 21 Mayıs'ta da olağanüstü kongremizi yapacağız. Genel başkanlığı da o tarih itibariyle başlayacak. Özellikle genel başkanımız Binali Beye ortaya koyduğu gayretten dolayı şükranlarımızı sunuyoruz. Bazı medya kuruluşları ilçe başkanlıkları ve il başkanlığıyla ilgili yazılar yazıyor. İl başkanını bile değiştirenler var. Bunları okudukça ben bazen gülüyorum. Temmuz gibi süreç başlayacak. Ramazan ayı sonrasında mahalle delegeleri seçilir. Eylül ayında ilçe kongre takvimleri belirlenecek. Aralık ve şubat arasında da il kongresi yapılacak gibi duruyor. Genel merkezimiz kararını verdikten sonra süreç işletilecek. Yok Şemsettin Ceyhan'ın yerine biri atanıyor, belki iki üç tık için iyi ama doğru bir durum değil. Süreç içerisinde biz istişarelerimizi yapacağız. Talebi olanları dinleyeceğiz. Fantazi yapalım diye yalan dolan işler yapılmasın, AK Parti'ye yalan dolan tutmaz, bu işten kimseye yağ çıkmaz. Bir de belediye başkanlarının değişeceği konusunda internet medyasında haberler var. Bunlar yalandır ve başkanlar da hukuki süreci başlatacaktır. 

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

İşte tarihi an! Erdoğan resmen AK Partili

İşte tarihi an! Erdoğan resmen AK Partili