21 Kasım 2017 Salı

  • 3,957 TL
  • 4,642 TL
  • 162,49 TL
  • 104.090
KOCAELİ 28°

SELİN SAYEK BÖKE İSTİFA ETTİ

Selin Sayek Böke istifa etti

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Selin Sayek Böke, istifasını sosyal medya hesabından duyurdu. Böke, neden istifa ettiğini yaptığı açıklamayla anlattı.

06 Mayıs 2017 Cumartesi 15:36 Siyaset

Selin Sayek Böke açıklamasında “16 Nisan’da Türkiye’de seçmenlerin en az yüzde 50’si tek adam rejimine karşı çıkmış ancak gayrı-hukuki yollarla bu irade gasp edilmiştir.” ifadelerini kullanarak, “Referandumun gayrimeşru sonucunu kabullenerek hedefler ve politikalar oluşturmak, demokrasiye ve her şeyden önce demokrasi iradesini ortaya koymuş milyonlara haksızlıktır.” dedi. Böke açıklamasının son bölümünde, Milletvekilliği ve Parti Meclisi üyeliğine devam edeceğini bildirdi.

 

Selin Sayek Böke’nin açıklaması şöyle:

 

"KAMUOYUNA…

16 Nisan’da Türkiye’de seçmenlerin en az yüzde 50’si tek adam rejimine karşı çıkmış ancak gayrı-hukuki yollarla bu irade gasp edilmiştir. Cumhuriyet Halk Partisi’ne düşen görev, gayrimeşru olanı meşrulaştırmamak ve ortaya konan bu demokrasi iradesini Türkiye gerçeğine dönüştürmek için halkla birlikte siyasi mücadele vermektir.

 

Referandumun gayrimeşru sonucunu kabullenerek hedefler ve politikalar oluşturmak, demokrasiye ve her şeyden önce demokrasi iradesini ortaya koymuş milyonlara haksızlıktır.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

9. Sekapark Altın Kemer Yağlı Güreşleri başladı

9. Sekapark Altın Kemer Yağlı Güreşleri başladı