19 Kasım 2017 Pazar

  • 3,875 TL
  • 4,571 TL
  • 161,11 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

SARIBAY’DAN KARAOSMANOĞLU’NA FANTEZİ AYARI

Sarıbay’dan Karaosmanoğlu’na FANTEZİ AYARI

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, İbrahim Karaosmanoğlu’nun “Onların 20 günde yürüdüğü yolu ben 2 günde yürürüm” sözlerine cevap verdi.

11 Temmuz 2017 Salı 23:07 Siyaset
CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, il binasında basın toplantısı düzenleyerek Pazar günü son bulan Adalet Yürüyüşü ve iktidarın yaptığı eleştirileri değerlendirdi. Söze Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun “Onların 20 günde yürüdüğü yolu ben 2 günde yürürüm” sözlerine cevap vererek başlayan Sarıbay, “Karaosmanoğlu’nun sözleri fanteziye kaçmış. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu dışında hiçbir siyasi liderin böyle bir iş yapabileceğine inanmıyorum” dedi.

MİTİNGE ÜÇ MİLYON KİŞİ KATILDI
Günde 18 kilometre yürünerek Adalet Yürüyüşünün 24 günde tamamlandığını da belirten Sarıbay, miting için Kocaeli’den kalkan 102 otobüsün de dolduğunu, mitinge toplamda 3 milyon insanın katıldığını söyledi. İstanbul Valisinin mitinge 175 bin kişi katıldığı yönündeki açıklamalara da değinen Sarıbay, “Valinin verdiği rakamı yadırgıyorum. Orada 3 milyon insan vardı. Genel Başkanımız mitingde 10 madde verdi. Buna sahip çıkmamızı ve anlatmamamızı bekliyor. Halkımıza bunları anlatacağız. Dün de İstanbul Maltepe’de Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde toplantı yapıldı. Yürüyüşte olduğu gibi tüm çalışmalarımızda da bize küfür eden taş atan insanlara bile yaptığımız gibi empati ile yaklaşacağız”

DEVLET ANMASINA KATILACAKLAR
15 Temmuz anma programlarından yalnızca devletin programlarına katılacaklarını, AKP ve belediyelerin partizanca gerçekleştirdiği programlara katılmayacaklarını dile getiren Sarıbay, “Eğer, devlet kurumunda ki programlarda siyaset yapılıp, CHP’ye ve Genel Başkanımıza hareket edilirse bizde oradan gereken cevabı verip ayrılacağız” ifadelerini kullandı. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

İlker Akşit’in annesi hayatını kaybetti

İlker Akşit’in annesi hayatını kaybetti