22 Kasım 2017 Çarşamba

  • 3,958 TL
  • 4,654 TL
  • 162,81 TL
  • 105.830
KOCAELİ 28°

POLİS GAZETE OKUMAYA İZİN VERMEDİ

Polis gazete okumaya izin vermedi

Cumhuriyet Gazetesi’ne yapılan operasyona tepki göstermek için il binası önünde basın açıklaması yapmak isteyen CHP’liler polis engeliyle karşılaştı

02 Kasım 2016 Çarşamba 08:42 Siyaset

Cumhuriyet Gazetesi’ne yapılan operasyonlara il genelinde tepkiler gelmeye devam ediyor. Bu kapsamda saat 17.30’da CHP İl Başkanlığı, Cumhuriyet Gazetesi’ne yapılan operasyonlara tepki göstermek amacıyla il binasında basın açıklaması gerçekleştirdi. Basın açıklamasının ardından il binası önünde Cumhuriyet Gazetesi okuyoruz eylemi yapılmak istendi. Fakat eylemde polis engeliyle karşılaşan kalabalık eylem yapamadan dağıldı.


 SLOGANLAR ATILDI
Yapılan eyleme; Halkevleri, SYKP, EMEP gibi birçok siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları da destek verdi. İl binasında yapılan basın açıklamasının ardından gazete okumak için il binası önüne inen kalabalık polis engeliyle karşılaştı. OHAL süresinde eylem yapmanın yasaklandığını söyleyen polis ekipleri, İl Başkanı Cengiz Sarıbay’dan kalabalığı dağıtmasını istedi. Bunun üzerine ‘Faşizme karşı omuz omuza’ sloganları atan grup, ellerine gazetelerini de alarak eylemlerini sonlandırdı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Kardeşine hayat verdi

Kardeşine hayat verdi