19 Kasım 2017 Pazar

  • 3,875 TL
  • 4,571 TL
  • 161,11 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

“PARTİNİN ŞEREFİ HERKESİN ŞEREFİNİN ŞANININ ÇOK DAHA ÖNÜNDEDİR”

“Partinin şerefi herkesin şerefinin şanının çok daha önündedir”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AKP’deki istifalarla ilgili yine önemli mesajlar verdi. Erdoğan, “Partinin şerefi herkesin şerefinin şanının çok daha önündedir” dedi.

05 Ekim 2017 Perşembe 11:17 Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan İran dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, "Kaldı ki istifa ya da görevden ayrılma, bu davada bir sorun olarak görülmemelidir. Nitekim, birçok arkadaşımız daha önce birçok görevlerini bırakmışlar, sonra başka görevler almışlardır. Ama dava olarak görmez de, hasbi değil hesabi davranırsan; ‘Benim şanım var şerefim var’ dersen, kusura bakma ama, partinin şerefi herkesin şerefinin şanının çok daha önündedir." dedi.


BELEDİYELER İÇİN İKİ YÖNTEM VAR

AKP'deki istifa iddialarına ilişkin soruyu yanıtlayan Erdoğan, "Partideki görevleri, partinin üst yönetimi, gerektiğinde istifasını istemeden de alabilir. Belediyelerdeki durum tabii ki farklı. Onun iki yöntemi vardır: Partiden ihraç veya görevi ihmal veya kötüye kullanmaktan dolayı yapılabilir. Tabii ki biz bu yolları denemek istemiyoruz" dedi. Erdoğan, "'Benim şanım var şerefim var' dersen, kusura bakma ama, partinin şerefi herkesin şerefinin şanının çok daha önündedir" diye konuştu.


MAKAM BOŞALTILMASINI İSTEMEK NEDEN YADIRGANIYOR

Erdoğan açıklamalarına şöyle devam etti; “Bir makama getirilirken her şey iyi güzel, ama benim metal yorgunluğu olarak dediğim durumlarda makamı boşaltılmasının istenilmesi niye yadırganıyor? Kaldı ki istifa ya da görevden ayrılma, bu davada bir sorun olarak görülmemelidir. Nitekim, bir çok arkadaşımız daha önce bir çok görevlerini bırakmışlar, sonra başka görevler almışlardır. Ama dava olarak görmez de, hasbi değil hesabi davranırsan; ‘Benim şanım var şerefim var’ dersen, kusura bakma ama, partinin şerefi herkesin şerefinin şanının çok daha önündedir.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Rumlara sığınan o FETÖ’cü subay Gölcük’te görev yapmış!

Rumlara sığınan o FETÖ’cü subay Gölcük’te görev yapmış!