20 Kasım 2017 Pazartesi

  • 3,895 TL
  • 4,594 TL
  • 161,58 TL
  • 106.126
KOCAELİ 28°

ÖZEN: İSTİHDAM KAMPANYASINA MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI DA KATILSIN

Özen: İstihdam kampanyasına Milli Eğitim Bakanlığı da katılsın

Saadet Partisi Tanıtımdan Sorumlu Kocaeli İl Başkan Yardımcısı Ahmet Özen binlerce atanamayan öğretmenin olduğunu hatırlatarak ‘’İstihdam kampanyasında Milli Eğitim Bakanlığı ’da katılsın’’ çağrısında bulundu.

14 Mart 2017 Salı 12:21 Siyaset

BİNLERCE ÖĞRETMEN ADAYI NE YAPACAK

Ahmet Özen ‘’Cumhurbaşkanımız son yılların en büyük istihdam kampanyasını başlattı. İşadamlarını toplayarak onlardan yeni işçiler almasını söyleyen cumhurbaşkanımız yeni işçilerin sigorta primlerinin devlet tarafından karşılanacağı müjdesini verdi. Bu kampanya işsizlik problemimizi ne kadar çözer bilmiyoruz; ama işsizlik problemi böyle çözülecekse eğer biz de saadet Partisi olarak bu kampanyayı destekliyor katkı olsun diye bir öneride de biz bulunmak istiyoruz. Bugün ülkemizde 700 Bin öğretmen adayının işsiz olduğu söyleniyor. 4 yıl boyunca üniversitenin eğitim fakültelerinden mezun olmuş formasyon eğitimi almış öğretmen olmayı bekleyen bu öğretmen adaylarını herhalde işadamları değerlendirmeyecektir diye düşünüyoruz. Dolayısıyla cumhurbaşkanımızın, milli eğitim bakanlığını da bu istihdam kampanyasına dâhil etmesi gerekir. Kocaeli’nde yaklaşık 2 bin, ülkemizde de 100bin öğretmen açığı olduğu söylenen bakanlığımız da böylece açığını kapatmış olur. Geriye kalan 600 bin öğretmen adayı ne iş yapar, niye istihdam fazlası üniversite eğitim fakültelerine öğrenci alınır, bunu da devletimizin gündemine alıp düşünmesi planlaması doğru olur kanaatindeyiz.’’ İfadelerini kullandı.

 

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK ÖĞRETMEN MESLEĞİNE HAKSIZLIKTIR

Bugün devletimizin öğretmen açığını kapatmak için ücretli öğretmenlik sistemini uygulaması Bir nevi taşeron öğretmenliktir ve öğretmenlere haksızlıktır. Kadrolu bir öğretmen bugün aylık ortalama 3000 TL ile tam gün sigorta ile çalışırken; ücretli öğretmen adı altında yaklaşık 100.000 öğretmenin aylık ortalama 1000 TL karşılığında aylık 10- 15 gün arası sigorta primlerinin yatırılması hangi adalet anlayışı ile açıklanabilir? Bu öğretmenlerimizin psikolojik olarak yıpranmaları sonucunu doğurmaz mı, bunların hesabını kim verecek. Biz Saadet Partisi olarak kimsenin emeğinin sömürülmesini hele devletimiz tarafından sömürülmesini asla istemeyiz

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

80 bin kilo kum midyesine el konuldu

80 bin kilo kum midyesine el konuldu