21 Ekim 2017 Cumartesi

  • 3,670 TL
  • 4,327 TL
  • 151,35 TL
  • 108.489
KOCAELİ 28°

ÖLEN İLÇE BAŞKANINI DELEGE YAZDILAR!

Ölen ilçe başkanını delege yazdılar!

BBP’de il kongresi öncesi delege listesi tartışması devam ediyor. Bu kez de, geçen yıl hayatını kaybeden eki ilçe başkanın delege olarak listeye yazıldığı ortaya çıktı.

11 Ekim 2017 Çarşamba 10:59 Siyaset
BBP İl Kongresi 15 Ekimde yapacak. Kongrede mevcut il başkanı Serhat Duyar aday olurken, Ercan Keleş ile Zülküf Eta da adaylıklarını açıklamıştı. Kongre önce ise hazırlanan delege liste büyük tartışmalara sebep oldu. İl başkan adaylarından Ercan Keleş işe Zülküf Eta, dün Kocaeli Adliyesi’ne giderek mevcut il başkanı Serhat Duyar hakkında suç duyurusunda bulundu. Ercan Keleş işe Zülküf Eta, delege listesine parti üyesi olmayanların yazıldığı iddia etmişti.

Yapılan incelemede ise delege listesine parti üyesi olmayanlarının yazılmasının yanı sıra hayatını kaybeden bir kişinin bile yazıldı ortaya çıktı. Serhat Duya tarafından hazırlanan delege listesinde geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden BBP Çayırova eski ilçe başkanı Talat Akbulak’ın adının yazıldığı ortaya çıktı. Öte yandan resmi üyelikleri olan ve Yargıtay nezdinde halen devam eden pek çok kişi delege listesinden hukuksuz olarak silindiğine iddialar arasında. İl Kongresi öncesi böyle bir delege listesi hazırlayan il başkanı Serhat Duyar’a büyük tepki var. 
Talat Akbulak

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Öldürülen avukat'ın cenazesi bugün kaldırılacak

Öldürülen avukat'ın cenazesi bugün kaldırılacak