19 Kasım 2017 Pazar

  • 3,875 TL
  • 4,571 TL
  • 161,11 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

OHAL İLE MUHALİFLER TEHDİT EDİLDİ

OHAL ile muhalifler tehdit edildi

Demokrat Parti Kocaeli İl Başkanı Mustafa Nazlıgül 15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümü nedeniyle yaptığı açıklamada OHAL vurgusu yaptı. Nazlıgül, OHAL’in muhaliflere karşı tehdit unsuru olarak kullanıldığını söyledi.

14 Temmuz 2017 Cuma 13:07 Siyaset
Demokrat Parti Kocaeli İl Başkanı Mustafa Nazlıgül’ün açıklamaları şöyle; “Demokrasimizin  en  uzun  günü  diye  tabir  edebileceğimiz  15  temmuz 2016 da  FETÖ  terör  örgütü  tarafından  kalkışılan hain  darbe  girişiminin  sene-i  devriyesindeyiz.

Bugün bir yandan halkın demokrasiye sahip çıkarak darbecilere dur demesinin gururunu yaşarken, diğer yandan bu hain girişimde kaybettiğimiz 249 şehidimizin hüznünü yaşıyoruz.

15 Temmuz FETÖ Darbe Teşebbüsü ve bu teşebbüs ile adli-siyasi zeminde mücadelenin, bir 'Milli Mutabakat' siyaseti olarak sürdürülmesi gerekmekteydi.  Ancak mücadele süreci ilerledikçe OHAL kapsamı dışına çıkan KHK uygulamaları ve 16 Nisan referandum süreci başta olmak üzere; darbe teşebbüsü vesile edilerek muhalif düşünceye sahip olan kişilere ve kurumlara yönelik bir tehdit oluşturulmuş, onları sindirme manivelasına dönüştürme gayretleri ile karşı karşıya kalınmıştır. 

Bugün artık her bir vatandaşımızın zihninde bir terör örgütü olarak tescillenmiş FETÖ adı koyulan örgütlenmenin bugüne kadar nasıl geldiğini de hep beraber sorgulamalıyız. 

Milletin paralarıyla alınmış silahı millete doğrultan bu FETÖ mensuplarını bizler de milletimiz de tarih de asla affetmeyecektir. Yaşama aşkından vazgeçip kendilerini yaşatmaya adayan, vatan toprağının hamuruna karışan şehit Başbakanımız Adnan Menderes, O’nun bakanları Hasan Polatkan, Fatin Rüştü Zorlu başta olmak üzere 15 Temmuz’da can veren tüm demokrasi şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Geride kalan 15 Temmuz gazilerine sıhhat ve uzun ömürler diliyorum. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

FETÖ operasyonunda gözaltı sayısı 16’ya çıktı

FETÖ operasyonunda gözaltı sayısı 16’ya çıktı