24 Kasım 2017 Cuma

  • 3,938 TL
  • 4,670 TL
  • 162,95 TL
  • 104.517
KOCAELİ 28°

MHP “EVET” İÇİN SAHADA

MHP “Evet” için sahada

MHP 16 Nisan’da yapılacak referandum öncesi SKM çalışmalarının ilk programı olarak yürüyüş yolu üzerinde evet broşürü dağıttı

15 Mart 2017 Çarşamba 14:32 Siyaset

Yürüyüş yolu üzerinde gerçekleştirilen broşür dağıtım etkinliğine MHP İl Başkanı Aydın Ünlü’nün yanı sıra MHP İzmit İlçe Başkanı Ahmet Yalçınöz ve partililer katılım gösterdi. Ünlü broşür dağıtımı öncesi yaptığı açıklamasında SKM çalışmalarına evet broşürleri dağıtımıyla başladıklarını belirterek MHP’nin devletin yanında olduğunu vurguladı.

 

 

BROŞÜR DAĞITILDI

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü konuşmasında, “Aziz Türk Milletinin onayına sunulan anayasada demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti olan Cumhuriyet vardır. Bölünmez bir bütün olan Türk Milletinin ilelebet bağımsız kalacağının teminatı vardır. Devleti ve milletiyle, bölünmez bir bütün olan üniter milli devletin garantisi vardır. Millet ve devleti milli çıkarlar temelinde buluşturan ülkenin teminatı, MHP’nin silinmez mührü vardır. Ancak, cumhuriyetimizin temel ilkeleriyle çatışma yoktur. İlk dört maddeyi değiştirmeye yönelik girişimler yoktur. Anayasaya uymayan, yöneticilerin sorumsuz kalması yoktur. Keyfi yönetime cevaz verecek bir düzensizlik yoktur. Yönetenlerin işledikleri suçlardan cezasız kalması yoktur. Milli devleti parçalayan özerklik/federasyon yoktur. Türkçeden başka bir dile resmiyet kazandırılması yoktur. Türkçeden başka bir dilde eğitim yoktur. Türkün anayasasından Türkün adını çıkarma girişimi yoktur. Türk Milleti’nin içinden ayrı bir millet inşa etme girişimi yoktur. Terör örgütüyle pazarlık, teröriste af, teröre taviz yoktur. Terörist başı, bebek katiline özgürlük yoktur, paralel devlet yapılanmasına yer yoktur” dedi. Ardından MHP’li gençler tarafından yürüyüş yolu üzerinde “Hakk’ın yolunda, milletin yanında” yazan evet broşürleri dağıtıldı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Kocaeli Demokrasi Girişimi kentte yaşanan olumsuzlukları anlattı

Kocaeli Demokrasi Girişimi kentte yaşanan olumsuzlukları anlattı