21 Kasım 2017 Salı

  • 3,925 TL
  • 4,611 TL
  • 162,19 TL
  • 103.912
KOCAELİ 28°

KÜÇÜKKAYA: ŞİRKETİN DENETLENMESİNDEN KORKUYORLAR

Küçükkaya: Şirketin denetlenmesinden korkuyorlar

CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya ilçe binasında yaptığı basın açıklamasında devlete ait olan kurumların varlık fonuna devredilmesi ile ilgili açıklamalar yaparak, “Cari fazlası olmayan bir ülke bir şirketi varlık fonuna devrediyorsa şirketin denetlenmesinde korkuyorlar demektir” dedi.

06 Şubat 2017 Pazartesi 19:37 Siyaset

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya  partisinin ilçe binasında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Bugün Sefa Sirmen’in tahliye edileceği müjdesini veren Küçükkaya İzmit eski Belediye Başkanı Sefa Sirmen’in tahliyesi sebebiyle sevinçli olduklarını belirterek İzmit ilçe örgütü olarak Sirmen’i cezaevinden alacaklarını daha sonra İzmit İlçe binası önünde hayır lokması dağılacağını açıkladı.


“VARLIK FONUNU DEVRETMEK
DUYUM-İ UMUMİYEDİR”

Devlete ait kurumların varlık fonuna devredilmesi ile ilgili açıklama yapan Küçükkaya, “Türkiye’de THY denilen bir devlet kurumu var. Dünya markası diye lanse edilen ama son raporda 2.7 Milyar dolar zarar eden bir kurum bu. Paramızı Barcelona vb. yerlere harcayan kurumlar bunlar. Bunun gibi birçok kurum varlık fonuna bağışlanmış durumda. Eğer Türkiye cari fazlası olmayan bir devlet ise bu kurumları varlık fonuna devretmek Duyum-i Umumiyedir. Belediyeler nasıl denetimlerden kaçmak için yan şirketler kuruyorlarsa mevcut bankaları, THY gibi kurumları da denetimden kaçırmak için varlık fonuna devrediyorlar” dedi. Sakın ‘Devletin bir kurumunu başka bir kuruma devrettik’ sözünü kimse kullanmasın diyen Küçükkaya, “Bunun adı ekonomi dilinde ahmaklıktır. Cari fazlası olmayan bir ülke bir şirketi varlık fonuna devrediliyorsa şirketin denetlenmesinde korkuyorlar demektir. Hele bunun başına ekonomi ilminden nasibini almamış adamları getirirseniz vah benim güzel ülkem” diye konuştu.


‘PARTİ MESELESİ DEĞİLDİR’
Konuşmasının devamında referandum sürecine de değinen Küçükkaya, “Mesele parti meselesi değildir. Devlete bağlı şirketlerin bile denetimden kaçırıldığı bir siyasi partiye meclis ve başkanlık koltuğu teslim edilemez. Sadece bu bile referandum da Hayır demeye yeterdir” dedi. Geçtiğimiz günlerde Ankara’da gerçekleşen il ve ilçe başkanları toplantısına dair de değerlendirme yapan Küçükkaya, “Ankara’da Genel Başkan’ın il ve ilçe başkanları ile bir toplantısı vardı. Birçok arkadaşımız konuşma yaptı. Kocaeli adına da konuşmayı ben yaptım. Konuşmamızın içeriği nasıl hayır dememiz ile ilgiliydi Sizleri yakında bir kahramanımız ile tanıştıracağız. Umarım Kocaeli bu kahramanımızı sever. O bir vatansever, o bir halk kahramanı” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Tramvay başka bahara kaldı

Tramvay başka bahara kaldı