25 Kasım 2017 Cumartesi

  • 3,944 TL
  • 4,709 TL
  • 163,18 TL
  • 104.539
KOCAELİ 28°

KÜÇÜKKAYA ‘‘UYKULARI KAÇIYOR’’

KÜÇÜKKAYA ‘‘UYKULARI KAÇIYOR’’

CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya haftalık olağan basın açıklamasında “AKP’lilerin uykuları kaçıyor” ifadesini kullandı.

29 Eylül 2017 Cuma 13:26 Siyaset


CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya haftalık olağan basın açıklamasında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Küçükkaya açıklamasına eğitim sistemini eleştirerek başladı. Küçükkaya,’’Milli Eğitim Bakanlığı’nda sürekli saçmalayan zihniyet yüzünden yetiştirilen çocuklar telef olmaktadır. Ülkenin eğitiminin bu kadar çürük olduğu bir durumda bir ülkede sağlıklı nesiller yetişmesini bekleyemeyiz. Maalesef AKP iktidarında bunu sağlamamız imkansızdır” diye konuştu. MTV zammına değinen Küçükkaya, “Daha dün Maliye Bakanı istikrar sürsün yalanlarıyla aldığı tedbiri zam olarak açıklamıştır. Ekonomisi iyi giden hiçbir ülke zam yapmaz. Vergileri bu kadar arttırmaz. Motorlu Taşıtlar Vergisi’ne %40 zam kabul edilebilir bir rakam değildir. Yapılan bu zam oranları ülkenin yönetilemez ekonomi çarklarının döndürülemez olduğunu göstermektedir” dedi. 
 ARAÇ VERGİSİNİ CEBİNİZDEN ÖDEYİN
Küçükkaya, “Saltanatınızı, makam araçlarınızı biliyoruz. Bu ülkeye biraz acıyorsanız bindiğiniz araçların vergisini kendi maaşlarından kesilmesini talep ediyoruz. Mercedes’iniz de gözümüz yok. Saltanatınızda gözümüz yok. En azından Tayyip Erdoğan ve korumaları belediye başkanları kullandığınız arabaların vergisini kendiniz ödeyin. Bu CHP’li olsun AKP’li olsun farketmez. Kendi cebinizden ödeyin” şeklinde konuştu.
YERLİ OTOMOBİL NEREDE?
Yerli otomobil MTV’sini sorgulayan Küçükkaya, “Yerli otomobil yapacaklarını iddia eden Başbakan Yardımcısı’na yerli otomobil üretildiğinde bunun Motorlu Araçlar Vergisi’nin ne kadar olacağını çok merak ediyorum. Bunun cevabını kendisinden bekliyorum” dedi.
AKP’LİLERİN UYKUSU KAÇIYOR
AKP’nin Barzani ile geçmişte olan ilişkisini değerlendiren Küçükkaya, “AKP kurultaylarında Barzani ile megri megri diye büyük aşk yaşayan ve sevişenler, havaalanlarından sözde kürdistan bayrağını açanlar bugün timsah gözyaşlarıyla kandırıldık niraları atmasınlar. Kimsenin kandırıldığı falan yoktur. Kandırıldık edebiyatından vatandaş sıkılmıştır. FETÖ ve Barzani ilişkilerinde vatandaşı kandıranlar sizlersiniz. Ülkede artık uykusu kaçıp rahat uyuyamayanlar AKP’lilerdir” şeklinde  konuştu.
CEYHAN’A SORUN
Küçükkaya son olarak , “Kadir Topbaş’ın, Ahmet Davutoğlu’nun ipi çekildiği gibi sıra diğer belediye başkanlarına da gelecektir” dedi. Basın mensuplarının kime sıra gelecek sorusu üzerine ise “Onu AKP İl Başkanı Ceyhan’a sorun” ifadesini kullandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

BBP İL KONGRESİ YAPIYOR

BBP İL KONGRESİ YAPIYOR