19 Kasım 2017 Pazar

  • 3,875 TL
  • 4,571 TL
  • 161,11 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

KOTO’DA KOMİTE YARIŞLARI SÜRÜYOR

KOTO’da Komite yarışları sürüyor

Kocaeli Ticaret Odası’nda seçim maratonu başladı. Mevcut Başkan Necmi Bulut geçtiğimiz gün açıklama yaparak listelerin 18 Eylül’de askıya çıkaracağını duyurdu.

17 Eylül 2017 Pazar 13:34 Siyaset
5 Ekim’de momite seçimlerinin yapılacağı Ticaret Odasında her komite 7 kişi olmak üzere 22 komite için 154 üye seçilecek. Bu isimlerden 66 kişi KOTO’nun meclisini oluşturarak meclis üyesi seçilecek. 12 Ekim’de KOTO yönetimi başkanı ve yönetimini oylayacak. 9 bin üyenin oy kullanma hakkının bulunduğu Ticaret Odasında seçme ve seçilme hakkını bulunduran 7 bin 600 üye sayısı olacak. 

10.KOMİTE İÇİN SAVAŞ
Kocaeli Ticaret Odası için yoğun kulisler yapılmaya başlandı. KOTO Başkanı Necmi Bulut tekrar aday olduğunu açıklarken Okan Oktay ve TÜMSİAD Başkanı Erdoğan Yılmaz’da KOTO başkanlığına aday olan isimler arasında. Erdoğan Yılmaz’ın başkan seçilebilmesi için kendi komitesinden çıkması elzem gözükürken, kendi komitesi olan 10.komitede Meclis Başkanı Akın Doğan’ı devirmesi lazım. Yılmaz ve Doğan 10.komitede birbirleriyle yarışacaklar. Erdoğan Yılmaz’ın 10.komiteden çıkmak için gece gündüz çalıştığı öğrenilirken Meclis Başkanı Akın Doğan’ı sandıkta bırakmak için yoğun kulis yaptığı biliniyor. Akın Doğan’ın 10.komitede güçlü olduğu bilinirken Yılmaz’ın 10.komitede Doğan’ı devirmek için nasıl bir strateji izleyeceği ise merak konusu olurken, Yılmaz’ın KOTO Başkanı olmasının yolunun 10.komiteden geçtiği her kesimin dillendirdiği gerçek bir realite olarak Erdoğan Yılmaz’ın karşısında duruyor

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

KATIRCIOĞLU VE KEFEK HEYETİ HELSİNKİ’DE

KATIRCIOĞLU VE KEFEK HEYETİ HELSİNKİ’DE