21 Kasım 2017 Salı

  • 3,927 TL
  • 4,612 TL
  • 162,19 TL
  • 103.912
KOCAELİ 28°

KATIRCIOĞLU, “SANDIKLAR EVET İLE DOLUP TAŞACAK”

Katırcıoğlu, “Sandıklar Evet ile dolup taşacak”

Kocaeli Milletvekili Katırcıoğlu, Derince’de Okul Aile Birliği Başkanları ile bir araya geldi. Sandıkta neden “EVET” verilmesinin gerektiğini anlattı.

25 Mart 2017 Cumartesi 11:11 Siyaset

Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanı (KEFEK) ve Kocaeli Milletvekili Katırcıoğlu, Derince’de Okul Aile Birliği Başkanları ile bir araya geldi. 16 Nisan’da ki halk oylamasında neden “EVET” verilmesinin gerektiğini anlatan Katırcıoğlu, “Biz bu cennet vatana ve topraklara aşkla bağlı insanlarız. Biz birlikte Türkiye’yiz. Gelecekte her alanda daha güçlü bir Türkiye istiyoruz. Bunun için 16 Nisanda sandıklar Evet ile dolup taşacak” dedi.


BU SİSTEM “GÜÇLÜ BÜYÜK TÜRKİYE İÇİN”
Okul Aile Birliği Başkanları ile bir araya gelen ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini anlatan Katırcıoğlu, şunlara değindi: “Oylayacağımız sistem yerli ve millîdir. Millet iradesinin doğrudan tecellisidir. Bu sistemle, devlet yönetimin de çift başlılık bitecek, birlik beraberlik kuvvetlenecektir. Bu sistemle, koalisyon devri bitecek, uzlaşma kültürü oluşacak. Bu sistemle en üst otoritenin millet olduğu da tescillenecektir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi millet, memleket, gelecek ve Büyük Türkiye içindir. İnanıyorum ki Güçlü Büyük Türkiye isteyenler kazanacaktır.”


“REJİM DEĞİŞMİYOR”
Bizler artık ithal anayasa ile değil millî iradenin hâkim olduğu bir anayasayla yönetilmek istiyoruz diyen Katırcıoğlu, “Bu Anayasa ile Cumhurbaşkanın yetkileri artmayacak, tam tersine kısıtlanacak. Milletimizin sesi çok daha gür çıkacak. Söz de mühür de millette olacak. Mevcut sistemle Büyük Türkiye hedefine asla ulaşamayız. Bu sistem krizler üreten sebepleri içerisinde barındırıyor. Avrupa ve şer odakları top yekûn bize karşı birlik oldular. Büyümemizi istemediler, istemiyorlar da. Bu nede0nle bu sisteme Evet dememiz gerekiyor. Daha güçlü ve büyük Türkiye yolunda tüm hemşehrilerimizi 16 Nisan’da ki halk oylamasında güçlü bir şekilde “EVET” demeye davet ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Selin Sayek Böke İzmit’te

Selin Sayek Böke İzmit’te