22 Kasım 2017 Çarşamba

  • 3,932 TL
  • 4,638 TL
  • 163,64 TL
  • 105.964
KOCAELİ 28°

KARAOSMANOĞLU GÖREVDEN Mİ ALINIYOR?

Karaosmanoğlu görevden mi alınıyor?

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun görevden alınacağını üç ay önceden açıklayan ve bu öngörüsü doğru çıkan CHP Parti Meclisi üyesi Ali Öztunç Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu’nun görevden alınacak belediye başkanları arasında olduğunu iddia etti.

27 Eylül 2017 Çarşamba 09:53 Siyaset
Öztunç, 10 AKP'li belediye başkanının daha görevden alınacağını ya da istifa ettirileceğini öne sürdü. Öztunç SÖZCÜ'ye yaptığı açıklamada “Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın AKP teşkilatlarına yönelik ‘metal yorgunluğu' söyleminin ardından bir yenilenmeye gitmek istiyorlar. Bu metal yorgunluğu değil ‘güvensizlik' hali. Erdoğan, ‘Yeniden gözden geçireceğiz' demişti. Bu gözden geçirmede kendisine en yakın isimler, belediye başkanlığı döneminden beri birlikte yürüdüğü, yol arkadaşları bile gözden çıkarılmış durumda” diye konuştu.
“AKP içinde bir kırılma yaşandığı kesin ancak korkudan kimse sesini çıkaramıyor çünkü FETÖ damgası yiyeceklerini düşünüyorlar” diyen Öztunç şunları söyledi:
GÖKÇEK VE KARAOSMANOĞLU 
 “Ekonomiden eğitime birçok alandaki kötüye gidiş, toplumda adalet duygusunun sarsılması ve FETÖ'yle mücadelenin muhalefeti susturma aracı haline geldiği kanısının yerleşmesi Erdoğan'ın başkanlık yarışını zora sokuyor. 2019'da başkan olamama riskini gören Erdoğan yenilenmek istiyor. İzlenen yöntem ise görevden alma değil istifa ettirmek. İlk örneğini Topbaş'ta gördük. 10 AKP'li belediye başkanı daha görevden alınacak ya da istifa ettirilecek. Bunlar arasında Melih Gökçek (Ankara), Fatma Şahin (Gaziantep), Mehmet Erkoç (Kahramanmaraş), Recep Altepe (Bursa) ve İbrahim Karaosmanoğlu da (Kocaeli) var.” Bilindiği üzere geçtiğimiz gün Karaosmanoğlu babası Necmettin Karaosmanoğlu'nu kaybetmiş Başbakanlık kaynakları Binali Yıldırım'ın cenazeye katılacağını duyurmuş fakat daha sonra Yıldırım'ın cenazeye katılım programı iptal edilmişti. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 5 Yorum

ogün

04 Ekim 2017 Çarşamba 05:57

Alındığı gün kurban kesmezsem namerdim. Defolsun hain herif. Güyada karadenizli. Beledesinde adamın bir seveni olur. Her kes düşman

mustafa güren

27 Eylül 2017 Çarşamba 17:30

Ne kaybeden üzülür ne bulan sevinir.

HÜSEYİN DUMLU

03 Ekim 2017 Salı 02:54

VALLAHA SÜPER YORUM YAPMIŞSIN KARDEŞ YA.

BİRBİLEN

27 Eylül 2017 Çarşamba 14:24

ALINACAKLAR ARASINDA SAKARYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ZEKİ TOÇOĞLU DA DAHİL

CEVDEN YUMLUOĞLU

27 Eylül 2017 Çarşamba 11:49

HEMDE ACİLEN ALINMALI. FETONUN SEKTÖR İMAMI DUMANKAYAYA DARBEDEN İKİ AY ÖNCE 6 KATI 18 KATA ÇIKARIRSIN, GARİBAN VATANDAŞIN 50 M LİK KULÜBESİNİ BAŞINA YIKARSIN. SENDE DAVA ADAMISIN. ÖYLEMİ.. SAYIN CUMHURBAŞKANIM HEM VALLAHA HEM BİLLAHA BUNLAR ÖNCE SİZE SONRA BU MİLLETE HAİNLER. ÇÜNKÜ SİZ OLMASAYDINIZ MİLLET BUNLARA SOKAKTA SELAM BİLE VERMEZDİ. .

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

MOTORİNE YİNE ZAM GELDİ

MOTORİNE YİNE ZAM GELDİ