19 Kasım 2017 Pazar

  • 3,875 TL
  • 4,571 TL
  • 161,11 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

İŞTE KILIÇDAROĞLU’NUN DEĞİŞEN KONAKLAMA YERLERİ

İşte Kılıçdaroğlu’nun değişen konaklama yerleri

CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasının ardından Ankara’dan İstanbul’a kadar yürüyerek adalet yürüyüşü başlatan CHP Genel Başkanı Kemal KIlıçdaroğlu, ilimize yaklaşırken Kocaeli’deki güzergahı ve konaklama yerleri netleşti.

30 Haziran 2017 Cuma 12:00 Siyaset
YÜRÜYÜŞE 20 BİN KİŞİ BEKLİYORLAR
İl Başkanı Cengiz Sarıbay, daha önce Eşme, Yahyakaptan ve Körfez’de konaklayacağı şeklindeki haberlere açıklık getirerek son noktayı koydu. Kocaeli örgütü olarak Kemal Kılıçdaroğlu’nu Pazar günüSakarya il sınırında karşılayacaklarını söyleyen Sarıbay, Kılıçdaroğlu’nun aynı gece İbrikdere’de konaklayacağını söyledi. 

OTOBÜS KALDIRILACAK HEDEF 20 BİN KİŞİ
Bugün yapılacak il yönetimi toplantısında Pazar günü kendilerine katılmak isteyenler için otobüslerin kaldırılması hakkında da kamuoyuna açıklama yapacaklarını ifade eden Sarıbay, Kılıçdaroğlu’nun netleşen güzergahını şöyle açıkladı; “Pazar gecesi İbrikdere’de konakladıktan sonra Pazartesi sabah yürüyüşe başlayıp aynı akşam Sekapark’ta konaklayacağız. Salı günü Şirinyalı’da, Çarşamba günü Dilovası’nda, Perşembe günü de Çayırova’da konakladıktan sonra Cuma günü Kocaeli sınırından çıkarak İstanbul’a hareket edecekler. Bizim Kocaeli örgütü olarak hedefimiz 20 bin kişi ile yürümek. Hatta 20 bin kişiyi geçmesi lazım. Büyük katılım olacağını düşünüyoruz” 

KONAKLAMAYI GENEL MERKEZ AYARLIYOR
Kemal Kılıçdaroğlu’nun konaklama yerleri hakkında il örgütünün bir çalışma yapmadığını da sözlerine ekleyen Sarıbay, “Bu programı genel merkez ve güvenlik açısından Emniyet Müdürlüğü beraber yapıyor. Genel başkanımız karavanda kalıyor. Onlarca çadır kuruluyor. İnsanlar yiyecek içecek ve konaklama ihtiyaçlarını çadırda karşılıyor” dedi. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Milletvekili Şeker’den Başkan Bulut’a ziyaret

Milletvekili Şeker’den Başkan Bulut’a ziyaret