23 Kasım 2017 Perşembe

  • 3,909 TL
  • 4,636 TL
  • 162,39 TL
  • 105.878
KOCAELİ 28°

İL BAŞKANLARI FETÖ DAVASINI İZLEMEYE GİTTİ

İl Başkanları FETÖ davasını izlemeye gitti

İlimizdeki İl başkanlarından örnek davranış.

20 Eylül 2017 Çarşamba 12:25 Siyaset
7 siyasi il başkanımız sabah Kandıra F Tipi Cezaevi'nde devam eden FETÖ'nün 92 sanıklı Donanma davalarını izlemeye geldi. İl başkanları adına konuşan AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, ‘’ Milletin hemen hemen tamamıma yakınını temsil eden siyasi partiler burada. Bu da Türkiye’ye örnektir. Örnek olsun k i bir daha kimse aklından darbenin ‘d’sini bile geçirmesin’’ ifadesini kullandı.

7 İL BAŞKANI 
Her ayın ilk pazartesi günü bir araya gelen 7 siyasi parti il başkanı eylül ayı toplantısını geçtiğimiz hafta Ramada Plaza İzmit Otel’de gerçekleştirmişti. SP İl Başkanı Nurettin Çelik’in ev sahipliğinde düzenlenen toplantıda il başkanları FETÖ/PDY’nin devam eden 92 sanıklı Donanma davalarını hep birlikte izleyeceklerini duyurmuşlardı. İl başkanları bu sabah 10.00’da devam eden davaları Kandıra F Tipi Cezaevi’ne giderek yakından takip etti. Davaya, AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, BBP İl Başkanı Serhat Duyar, SP İl Başkanı Nurettin Çelik, DSP İl Başkanı Halim Dedeoğlu, DP İl Başkanı Mustafa Nazlıgül katılım gösterdi.
 
MİLLET ADINA BURADAYIZ
Davaları izlemeye girmeden önce il başkanları adına açıklama yapan AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, ‘’Tabi bugün 7 il başkanımızla beraber her ay yaptığımız aylık basın toplantımızda mesele memleket olduğunda aynı paydada buluşma çerçevesinde bugün geçen hafta başlamış olan malum Donanma davası ve mahrem imam davalarına bizler de katılıyoruz. Temel amacımız yaklaşık 14 ay önce yapılmak istenen hain darbe girişine o gece nasıl parti ayrımı gözetmeksizin nasıl buluştuysak bugün de aynı şekilde o darbeyi yapmak isteyenlerin bu milletin çocuklarının özgürlüklerini almak isteyenlerin davasını takip etmek ve davaya da millet tarafıyla beraber takip etmek adına buradayız. Bundan sonra da davayı takip etme sürecimiz devam edecek. Bize yargılamayla ilgili bir şey düşmez. Herkes hak ettiği cezayı bulacaktır. Buradan da sesleniyoruz. Hem partililerimiz hem milletimiz gelip davayı takip etsinler’’ şeklinde konuştu.
 
ÖRNEK OLSUN Kİ DARBENİN ‘D’Sİ AKILLARDAN GEÇMESİN
Devamında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Ceyhan,  7 siyasi partinin temsilcisi olarak FETÖ davalarını izlemeleri bakımından Türkiye’de bir ilke de imza atmalarını değerlendirirken ‘’Biz bu kentte 7 il başkanı ayda bir bir araya geliyoruz. Buradaki 7 il başkanının siyasi görüşleri farklı, ama mesele memleket olduğunda aynı paydada buluşmanın da bir tezahürü bugünkü davaya katılmaktır. Bu davanın bir tarafı darbeciler bir tarafı millet. Milletin hemen hemen tamamıma yakınını temsil eden siyasi partiler burada. Bu da Türkiye’ye örnektir. Örnek olsun k i bir daha kimse aklından darbenin ‘d’sini bile geçirmesin’’ ifadelerine yer verdi. Daha sonra il başkanları duruşmayı izlemeye girdi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Mümin Öztürk vefat etti

Mümin Öztürk vefat etti