22 Kasım 2017 Çarşamba

  • 3,960 TL
  • 4,654 TL
  • 163,77 TL
  • 104.886
KOCAELİ 28°

HÜRRİYET'DEN ADALET YÜRÜYÜŞÜ TEŞEKKÜRÜ

Hürriyet'den Adalet Yürüyüşü teşekkürü

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, Adalet Yürüyüşü'nün ardından bir teşekkür yazısı yayınladı

13 Temmuz 2017 Perşembe 09:31 Siyaset
Adalet Yürüyüşünün ardından.
Sevgili Basın Emekçisi.
İktidarın elinde oyuncak olan adalet sistemi ile hakim ve savcılara verilen talimatlar sonucu yaşanan hukuksuzluklara artık ‘YETER’ demek adına; gün, yüzünü adalete dönenlerin, öne doğru bir adım atması gereken gündür ve gün birlik olma günüdür diyerek Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu önderliğinde 15 Haziran’da Ankara Güven Park’tan on binlerle başlattığımız Adalet Yürüyüşünü 9 Temmuz Pazar günü milyonları aşarak İstanbul-Maltepe’de taçlandırdık. 

Adalete dayanmayan kuvvet zalimdir. 15 yıldır bu zalimliğin pençesinde hasret kaldık hukuka, hasret kaldık adalete.
Adalet halkın ekmeğidir, suyudur, aşıdır.

Adalet ortadan kalkarsa, insana değer verecek hiçbir şey kalmaz. Son 15 yıldır adalet denen olgunun, saplandığı bataklıktan ‘BİZ’ bir şeyler yapmadan kurtulamaz düşüncesi ve inancıyla, yaşanan her türlü hukuksuzluğa ‘DUR’ demek adına attık adımlarımızı 25 gün boyunca. 
Adalet isteyen halkımızla beraber gerek güneşin altında yanarak gerek yağan yağmurda iliklerine kadar ıslanarak, gerekse ayak tırnaklarımızın dökülmesi pahasına yürüdük. Bu süreç boyunca ise istediğimiz basitti; sadece ve sadece Adalet. 
Herkes için adalet diyenlerle, işçisinden çiftçisine, gencinden yaşlısına hep bir ağızdan aynı türküleri söyledik, aynı haklı talebi haykırdık.
Yürüdüğümüz yollarda adalet özlemi vardı.

Somada ölen işçilerin aileleri, kıdem tazminatı eritilen işçiler, toprağını eklemeyen köylüler, atanmayan öğretmenler, KHK ile işten atılan akademisyenler, kadro sözü verilip tutulmayan taşeron işçileri, mahsulü para etmeyen köylü, adalet isteyen sanatçılar, gazeteciler, engelliler, sendikalar, STK'lar, barolar, tüm mağdurlar ve sadece adalet diye haykıran yorulmak bilmeyen vatandaşlarımız vardı.
Attığımız her adımdan rahatsız olan iktidarın bir kez daha Adalet için yürüyen bizleri terörist olarak görmesi ve yandaş medyası ile yüce milletimize bizleri terörist olarak göstermesine her zaman olduğu gibi bugün de yarın da karşı olmaya devam edeceğiz.
Bizlerle beraber ‘Hak-Hukuk-Adalet’ için yürüyen halkımıza ve bu kutsal yürüyüşü kamuoyuna duyuran basın mensuplarına en içten teşekkürlerimi iletiyorum.

Adalet yürüyüşümüz bitti ama adalet arayışımız mücadelemiz bitmeyecek. Mücadele alanının her köşe taşında Cumhuriyet Halk Partisi olacak. Her nerede bir haksızlık yaşandığında da orada olacağımızın halkımız tarafından bilinmesini isterim.
Saygılarımla.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Reis filminin yapımcısı FETÖ üyeliğinden gözaltına alındı

Reis filminin yapımcısı FETÖ üyeliğinden gözaltına alındı