19 Kasım 2017 Pazar

  • 3,875 TL
  • 4,571 TL
  • 161,11 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

HERKES HADDİNİ BİLECEK

Herkes haddini bilecek

CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, Adalet Yürüyüşü ve sonrasında İstanbul'da düzenlenen mitinge ilişkin basın açıklaması yaptı. Yürüyüşe yönelik FETÖ ve PKK katıldı gibi söylemleri sert bir dille eleştiren Küçükkaya, "Herkes haddini bilecek" dedi.

10 Temmuz 2017 Pazartesi 18:08 Siyaset
Mehmet Ümit Küçükkaya, “Dünya tarihinin siyasilerin katıldığı en uzun yürüyüşünü muhteşem bir mitingle tamamladık. Bizim yürüyüşümüz bir siyasi yürüyüş değil, siyasilerin katıldığı bir yürüyüştü. Arkamızda tek bir çöp poşeti bırakmadan, Türk bayraklarını AKP’liler gibi oturak yapmadan çok büyük bir organizasyonu tamamladık. Adalet eylemleri, birilerini aklamak değil tüm Türkiye’ye adaleti eşit şekilde kavuşturmak için yapılmıştır. İşin özü adalet duygusudur” ifadelerini kullandı.

SİZ FETÖ'YE AĞLARKEN...
Birileri yürüyüşe katılan HDP’liler sebebiyle yürüyüşü PKK ve başörtülü ablalarımız üzerinden FETÖ ile ilişkilendirmeye çalışıyor. Bunlara ilk sözüm herkes haddini bilecek. Onlar Fetullah Gülen’e salya sümük ağlarken biz Amerika ajanı olduğunu söylüyorduk. Siz Diyarbakır’da Abdullah Öcalan’ın mektuplarını okuturken biz PKK ile masaya oturmanın tehlikelerini anlatıyorduk. Tüm bunlar ortadayken kimsenin CHP’ye laf söylemeye haddi yoktur” dedi.

İSİM VERMEDEN ELEŞTİRDİ
İsim vermeden MHP İl Başkanı Aydın Ünlü’nün adalet yürüyüşüne ilişkin söylemlerini eleştiren Başkan Küçükkaya, “1 buçuk milyonluk miting yapıp yürüyüş yapıldı diye Türkiye’de adalet var demek saçmalıktır. Bu adalet kimsenin babasının malı değil. Sanki bu hakkı onlar vermiş gibi davranmak bir akıl tutulmalıdır. Bu cümleleri kuran insanları sağlıklı düşünmeye davet ediyorum” şeklinde konuştu.

DOĞAN'A GÖNDERME
CHP’li Küçükkaya, İzmit Belediye meclis toplantısında Başkan Nevzat Doğan’ın adalet yürüyüşüne katılan CHP’lileri eleştirmesine yanıt verdi. Başkan Küçükkaya, “Siyasetçiler her zaman anlatmak ister. Zaten uzun zamandır bir iki konak inşaatını dinleyip duruyoruz. Yine dinleriz. Ama Nevzat Doğan, adalet yürüyüşünü dinlemesi gerekiyor. Hep anlatmak olmak. Biraz da adaletin sesini dinlesin” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

eray

11 Temmuz 2017 Salı 08:51

siz ilk önce kendinize bakın

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Mamikler, Mamik Life ve Orka 2 ile adından söz ettirecek

Mamikler, Mamik Life ve Orka 2 ile adından söz ettirecek