22 Kasım 2017 Çarşamba

  • 3,961 TL
  • 4,649 TL
  • 162,81 TL
  • 105.268
KOCAELİ 28°

HDP’DEN CHP’YE ZİYARET

HDP’den CHP’ye ziyaret

HDP Kocaeli İl Başkanı İbrahim Ergin ve yönetimi, CHP İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay’ı ziyaret etti. Ziyarette İl Yöneticileri Harun Yıldızlı, Naim Keskin ve Bilgi Dehmen de hazır bulundu. Samimi ortamda geçen ziyarette Sarıbay, “Siyasi fikirlerimiz ayrı olsa da Adalet gibi ortak paydalarda bir araya gelinmeli “ dedi.

07 Ağustos 2017 Pazartesi 20:52 Siyaset
ÖZGÜRLÜKLERİMİZ GİDİYOR 
Ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getiren CHP İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay, “Sizleri burada ağırlamaktan mutluluk duyduk “ dedi. Adalet Yürüyüşünde herkesin desteğini aldık. Sizin de desteğinizi aldık. 26-30 Ağustos da Çanakkale’de yine bir Adalet Kurultayı yapılacak.  Orada da sadece Türk bayrağı olacak” diye konuştu. Ülkenin çok zor süreçten geçtiğini dile getiren Sarıbay, “Ekonomi dibe vurmuş, turizm dibe vurmuş, komşu ülkelerle kavgalıyız ama en önemlisi özlüklerimiz gidiyor. Haksız yere insanlar işlerinden çıkartılıyor, tutuklanıyor,  cezaevine atılıyor.  Tüm STK’ların, siyasi partilerin önem vermesi gereken bir payda olmalıdır. Ben bunun sürdürülebilir olacağına inanıyorum” dedi. 

ÜLKENİN YARISI RAHATLADI 
16 Nisan’ın ardından ülkenin yarısı artık rahatladı diyen Sarıbay, “16 Nisan da gerçekleşen referandum sonucunda ülkenin yarıdan fazlası aslında hayır demiştir. Biz sandıktan hayır çıktığını biliyoruz.  Bunu yenilgi olarak görmüyoruz. Bundan sonra anlaşabildiğimiz, sürdürülebilir noktada beraber hareket etmeli ve vatandaşa bunları yıkabileceğimiz algısını göstermeliyiz “ifadelerini kullandı. Sarıbay, siyasi fikirlerimiz ayrı olsa da Adalet gibi ortak paydalarda bir araya gelinmeli “ dedi. 

HİÇBİR DİKTATÖR UZUN YAŞAMAMIŞTIR 
Bizleri kabul ettiğiniz için teşekkür ederiz diyerek sözlerine başlayan HDP İl Başkanı İbrahim Ergin, “Ülkenin bu zor durumundan ancak birlikte olursak mücadele edebiliriz. Kemal beyin başlattığı Adalet Yürüyüşü’nün ardından bizim de “Durmayalım Durduralım” sloganıyla başlattığımız Vicdan ve Adalet Nöbeti büyük ilgi görüyor “ dedi. Hiçbir diktatör uzun yaşamamıştır diyerek sözlerine devam eden Ergin, “ Bunlarda uzun yaşamayacak. Yeter ki birlikte mücadele edelim” diye konuştu. 

TÜRKİYE’DE ÇOK DESPOT BİR ANLAYIŞ VAR 
16 Nisan sonuçları halka bunları yıkabileceğimiz algısını vermiştir diyen Ergin, “Halk bu güveni almış. Sorgulamaya başlamış. Mühim olan bunu sürekli hale getirmek. Bizler iyi çalışırsak bunları göndereceğiz. Türkiye’de çok despot bir anlayış var. Biz güçlü bir muhalefet olursak biz onları yerle bir ederiz” ifadelerini kullandı. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Şehir magandalara operasyon

Şehir magandalara operasyon