18 Kasım 2017 Cumartesi

  • 3,875 TL
  • 4,571 TL
  • 161,11 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

HAYIRETTİN İBRAHİM BULUT’A CEVAP VERDİ

Hayırettin İbrahim Bulut’a cevap verdi

CHP'nin referandum sürecinde yarattığı karakter Hayırettin İzmit Belediyesi Başkanvekili İbrahim Bulut’a cevap verdi

28 Şubat 2017 Salı 13:42 Siyaset

CHP'nin referandum sürecinde propaganda için yarattığı hayali karakter Hayırettin'e geçtiğimiz günlerde “Yargı cumhurbaşkanına nasıl bağlanıyor* Anlatsan da evet demesek” diyen İzmit Belediyesi Başkan Vekili İbahim Bulut’a Hayırettin cevap verdi. İşte o cevap;

“Yargıtay, Danıştay, Adalet akademisi ve adli ve idari Hakimleri kendi aralarından seçimle belirledikleri “HSYK “üyeleri kaldırılıyor. Üye sayısı 22’den 13 düşüyor. Bağımsız Hakim ve Savcıların Kendi aralarında ki demokratik seçimine Hükümet bürokratlarının aşırı müdahalesi İbo efendinin kafasını mı karıştırmış. Yoksa bağımsız Yargı mensuplarının Bürokrat mı sanmakta? 
Eskiden Kurula seçilmek için meslektaşlarını ziyaret eden hâkim, Savcılar şimdi siyasi parti genel merkezlerini ziyaret edecekler. Hani tarafsızlık? Seçimler aynı gün yapılınca Cumhurbaşkanı ve Hükümet farklı olur mu ? 
Zaten Cumhurbaşkanının ilkesel tarafsızlığı gidiyor. Mecburi partililiği geliyor. 
Mesela HSYK; 
Başkan Hayırettin 4 üyeyi direkt atayacak, Genel başkan Hayırettin 7 üyeyi direkt seçecek. 2 Doğal üye zaten Hayırettine bağlı. Sonra Hakimler ve Savcılar tarafsız olsun diyeceksin! İşte o zaman HALT edersin Hayırettin…”

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Dev ihaleye yoğun katılım

Dev ihaleye yoğun katılım