18 Kasım 2017 Cumartesi

  • 3,875 TL
  • 4,571 TL
  • 161,11 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

HATİMOĞULLARI: HERKES İÇİN ADALET

Hatimoğulları: Herkes için adalet

Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP) Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları ve Ahmet Kaya Adalet Yürüyüşü’nün Kocaeli etabına katıldı.

03 Temmuz 2017 Pazartesi 11:21 Siyaset
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu tarafından başlatılan ancak daha sonra kitlesel bir katılımla herkesin destek verdiği Adalet Yürüyüşü 19. gününde Kocaeli’de devam ediyor. Yürüyüşe SYKP Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları ve Ahmet Kaya da katıldı. Hatimoğulları gazetemize yaptığı açıklamada adaletin herkes için tesis edilmesi gerektiğine dikkat çekti.

TEK ADAM REJİMİ
Hatimoğulları şöyle konuştu; “CHP’nin başlattığı adalet yürüyüşüne destek vermeye geldik. Türkiye’de adaletin gözündeki örtü düşmüş ,terazisi tam bozulmuştur. Halkın seçtiği HDP milletvekilleri Eş genel başkanları Sayın Figen Yüksekdağ ve Selahattin Demirtaş hala tutuklu. Yakın zamanda CHP Milletvekili Enis Berberoğlu tutuklandı. Aydınlar, sanatçılar, akademisyenler, muhalif kamu emekçileri, gazeteciler siyasetçiler kitlesel bir biçimde tutuklanıyor. Türkiye karanlığa, tek adam rejimine mahkum edilmek isteniyor.”

MUTLAKA BAŞARACAĞIZ
“Bizler gelecek nesile demokrasiyle, özgürlükle, barışla, kardeşlikle, adaletle bezenmiş bir toplum bırakmak istiyoruz. O nedenle herkes için adalet diyoruz. Ve bu şiarla Kılıçdaroğlu’nu ziyaret ettik, yürüyüşe desteğimizi açıkladık. Bu ülkede herkesin adalete ihtiyaç duyduğunu, duyacağını unutmayalım. Buna AKP ve Erdoğan dahildir. Mutlaka başaracağız. Mutlaka herkes için adaleti tesis edeceğiz.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Kandıra ilçesinde silah sesleri

Kandıra ilçesinde silah sesleri