21 Kasım 2017 Salı

  • 3,922 TL
  • 4,604 TL
  • 162,19 TL
  • 103.912
KOCAELİ 28°

HASAN AYAZ İLK DEĞERLENDİRMEYİ KOZ’A YAPTI

Hasan Ayaz ilk değerlendirmeyi KOZ’a yaptı

“Yönetim 400 kişi içinden seçildi”

30 Eylül 2017 Cumartesi 18:53 Siyaset
Bugün gerçekleşen kongreyle AKP İzmit ilçenin yeni başkanı olan Hasan Ayaz, ilk değerlendirmesini gazetemize yaptı.
Kongrenin birlik beraberlik içinde geçtiğinin altını çizen Ayaz, “Bu bir bayrak yarışıdır. Ali Korkmaz ve yönetimi bu zamana kadar İzmit’i de partimizi de en iyi şekilde temsil ettiler. Biz de bu bayrağı daha yukarı taşımak için çalışacağız. Sizin vasıtanızla bir kez daha Korkmaz ve yönetimine teşekkür ediyorum. Bizler de onlar gibi İzmit’i ve partimizi en iyi şekilde temsil etmeye çalışacağız” dedi. 
ÇOK ZOR BİR SEÇİM OLDU
Sır gibi saklanan yönetim kurulu listesinin netleşmesi hakkında da sorularımızı yanıtlayan Ayaz, “Çok zor bir seçim oldu. 400 bin nüfuslu bir şehirde ben hariç 24 kişiyi sığdırmaya çalışmak kolay olmadı. 400’ü aşkın isim içinden 24 kişi seçtik. Gönül isterdi ki hepsini isteye alalım ama bu demek değil ki bundan sonra onlarla çalışmayacağız. Emin olun hepsini yönetimdeymiş gibi değerlendireceğiz. Bu nedenle yönetime giren arkadaşlarımız üzülmesinler, kendilerinde eksiklik görmesinler. Sadece sayımız sınırlıydı” şeklinde yorumladı. 
23 YAŞINDA YÖNETİCİ VAR
İzmit’in eşraf aileleri ve kendini ispatlamış ailelerinden de yönetim için talep olmasının kendilerini çok mutlu ettiğini aktaran Ayaz, yönetimde gençlere ve kadınlara da büyük önem verdiklerini söyledi. Ayaz, “Bölgesel olarak en iyi şekilde temsil kabiliyeti olan kişileri öne çıkarttık. Birçok partide 23 yaşında gençlik kollarına bile almazken benim yönetimim de 23 yaşında kadın arkadaşımız var. Akmeşe eski Belediye Başkanımız Hilmi Sevilen’in kızı 23 yaşında ve bizimle beraber. Gönül isterdi ki kadınlar da gençler de fazla olsun. Kadınlar ekip çalışmasında çok başarılılar. Yeni dönemde ufkumuzu açacaklarına inanıyorum. Siyasette hareket olması için gençler ve kadınlar olmazsa olmazımız.”
İZMİTLİ OLMA BİLİNCİ
İlk icraatlarından birinin İzmitli olmak bilincini yerleştirmek olduğunu da sözlerine ekleyen Ayaz, “Kocaeli ve İzmit göç alan bir şehir olduğu için yıllarca İzmit’te ikamet edilse bile her zaman babalarımızın dedelerimizin geldiği memleketleri kabul ediyoruz. Toplumda İzmit ve İzmitli olma bilinci oluşması gerek. Ben İzmit’i çok seviyorum ve onun güzelliklerini yaşamamız gerektiğine inanıyorum. Ne şehri ne kadar sahiplenirsek denizini, havasını, çevresini daha az kirletiriz. Aidiyet duygusunu yaratmalıyız. Bu anlamda örnek olacağımıza inanıyorum” dedi. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Ozi ozi

30 Eylül 2017 Cumartesi 19:34

Reisi cumhur gibi bizde kandirildik romanlar sizi sandığa gomecek oy zamanı listen sana oy toplasin abilerimizi listede yok

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Hasan Ayaz’ın listesine girmişti Sunar görevi reddetti

Hasan Ayaz’ın listesine girmişti Sunar görevi reddetti