20 Kasım 2017 Pazartesi

  • 3,925 TL
  • 4,610 TL
  • 162,19 TL
  • 103.912
KOCAELİ 28°

GENÇLİK VE SPOR BAKANI ÇAĞATAY KILIÇ GENÇLERE SESLENDİ

Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç gençlere seslendi

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Kocaeli’de düzenlenen Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Tematik Kış Kampı kapanış programında gençlere seslendi.

27 Ocak 2017 Cuma 13:01 Siyaset

Gençlik ve Spor Bakanlığınca Kocaeli’de düzenlenen Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Tematik Kış Kampı kapanış programı, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın katılımıyla gerçekleşti. Programa Bakan Kılıç’ın yanı sıra AK Parti Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, İzmit İlçe Kaymakamı Ersin Emiroğlu, Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, İl Emniyet Müdürü Necati Denizci, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, KOTO Başkanı Necmi Bulut, Meclis Başkanı Akın Doğan, Türk öykü ve deneme yazarı Rasim Özdenören ve öğrenciler katıldı.


Programın açılış konuşmasını yapan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, gençlere seslenerek "Farklılıklarımızla zenginleştiğimiz bir medeniyetin temsilcileriyiz. Rengimiz, açtığımız dal değişir ama birliğimiz değişmez. Mücadelenin sonucunda siz gençlerle bir araya gelerek fikir dünyasını paylaşmanın önemini bileceksiniz. Devletlerin geleceğe yürüyüşünde gelenek ve görenekler olur. O gelenekleri yaşatanlar da bizim büyüklerimiz ve ağabeylerimizdir" dedi.


Programda 15 Temmuz’da yaşananlara da değinen Bakan Kılıç, "Yakın zaman zorluklar yaşadık. 15 Temmuz darbe girişimi yaşadık. Orda da kardeşlerimiz Asımın nesli olduğunu gösterdi. Cumhurbaşkanımızın çağrısına icap edip sokağa çıkan, direnen, duruşunu ortaya koyan Akif’in nesline teşekkür ediyoruz" diye konuştu.
Bakan Kılıç’ın ardından Türk öykü ve deneme yazarı Rasim Özdenören, gençlere çeşitli konularda anlatımlar yaptı. Daha sonra basına kapalı şekilde devam eden program ödül töreniyle sona erdi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

5 hırsızlık şüphelisi tutuklandı

5 hırsızlık şüphelisi tutuklandı