19 Kasım 2017 Pazar

  • 3,875 TL
  • 4,571 TL
  • 161,11 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

ERDOĞAN'IN TALİMATIYLA BELEDİYELERİ İNCELEMEK İÇİN KOMİSYONLAR KURULDU

Erdoğan'ın talimatıyla belediyeleri incelemek için komisyonlar kuruldu

İlk kez KOZ'un gündeme taşığı belediye başkanlarının değişimiyle alakalı önemli bir gelişme yaşandı. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın AKP Genel Başkanlığı'na seçilmesiyle birlikte partideki teşkilatlardan sonra belediyelerin de mercek altına alınması gündeme geldi. AKP kulislerinden edinilen bilgilere göre, bu amaçla her il için o ilin dışındaki milletvekillerinden oluşan komisyonlar kuruldu. Buna göre, komisyonlar, her şehir için detaylı raporlar hazırlayıp Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunacak.

26 Mayıs 2017 Cuma 09:39 Siyaset
Yenilenme ve gençleşme kapsamında teşkilatlar ve belediyeler için kapsamlı raporlar hazırlayan AK Parti, belediyelerin icraat ve memnuniyet karnesini çıkaracak. Genel Merkez, her il için o ilin dışındaki milletvekillerinden komisyonlar oluşturdu. Her şehir için raporlar hazırlanıp Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunulacak. AK Parti inceleme başlattığı teşkilatların yanı sıra başkanlar için de memnuniyet ölçümü yapıyor. Yıllara göre belediyenin trendi inceleniyor. İcraatlar ile ilgili takvimlendirmelere uyup uyulmadığı başta olmak üzere, belediyenin devraldığı borç yükünün hafifleyip hafiflemediğine, personel durumuna, vatandaşın verilen hizmetten memnun olup olmadığına bakılıyor. Tüm bunlarla ilgili belediye başkanı partiye bir rapor sunuyor. Tüm bu çalışmalar ayrı ayrı rapor haline getiriliyor ve belediye başkanı çağrılıp müzakere ediliyor.

Tek tek şehirler masaya yatırılacak

AK Parti’nin iktidara taşınmasında belediyelerin icraatlarının ve performanslarının etkili olduğuna dikkat çeken parti kaynakları, son dönemlerde merkez siyasetin öne çıkmaya başladığını ancak belediyelerin çalışmalarına yeniden ağırlık verileceğini kaydetti. AK Parti kurmaylarının yaptığı değerlendirmeler şu şekilde:


"Cumhurbaşkanımızın AK Parti Genel Başkanı olması kısa ve orta vadede yerel yönetimlere motivasyon kazandıracak. Bu süreçte belediyeler kendilerine çeki düzen vermeleri için ikaz edilecek. Gerekirse tek tek şehir şehir belediyeler masaya yatırılacak. En kısa sürede her şehir için raporlar hazırlanıp Cumhurbaşkanı’na sunulacak. Kendisi gerek gördüklerini tek tek çağırıp görüşebilir."

Seçmen mesafe konmasını istemiyor

Diğer yandan, yapılan kamuoyu yoklamalarında vatandaşın en çok "Bizi muhatap almıyorlar" şikayetini yaptığı söyleyen AK Parti kaynakları, "Seçmen araya mesafe konulmasından hoşlanmıyor. Yaşadığı yerdeki il başkanına veya belediye başkanına kolay ulaşması lazım. Vatandaştan kopanlar Cumhurbaşkanımızın dediği gibi bize yük olmaya başladı. Yeni süreçte, 2002’deki heyecanla hareket edecek isimlerle yol yürüyeceğiz” ifadelerini kullandılar.

Kaynak: Yeni Şafak


KONUYLA İLGİLİ KOZ'UN DAHA ÖNCE YAPTIĞI HABERLER;


KOCAELİ’DE 7 BELEDİYE BAŞKANI DEĞİŞİYOR

İKİ BELEDİYE BAŞKANINA MAYISTA EL ÇEKTİRİLİYOR

BELEDİYE BAŞKANLARI İLE İLGİLİ HABERİMİZE JET HIZIYLA ERİŞİM YASAĞI

DARICA VE DİĞER BELEDİYE BAŞKANLARI TOPUN AĞZINDA

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

RAMAZAN ÖNCESİ FIRINLARDA DENETİM

RAMAZAN ÖNCESİ FIRINLARDA DENETİM