23 Kasım 2017 Perşembe

  • 3,918 TL
  • 4,632 TL
  • 163,64 TL
  • 105.964
KOCAELİ 28°

ERDOĞAN’DAN MELİH GÖKÇEK’E ŞOK! "ŞU ANDA YOK AMA…”

Erdoğan’dan Melih Gökçek’e şok!

Melih Gökçek'in istifasının istendiğine ilişkin iddiaları değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan "Şu anda yok ama olmayacak anlamına da gelmez" dedi.

03 Ekim 2017 Salı 14:02 Siyaset
Dün akşamdan beri Türkiye gündeminin en üst sırasında bulunan “Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in istifası istendi” haberlerine yönelik son dakika gelişmeleri ardı ardına geliyor.

Dün Melih Gökçek ile ilgili istifa iddiası Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ’a sorulmuş o da “Ben hükümet sözcüsüyüm, onu parti sözcüsüne sorun” şeklinde karşılık vermişti. Bugün Ankara’da gazetecilere konuşan AKP Sözcüsü Mahir Ünal ise “Basında çıkan haberler doğru değil. Belediyelerle ilgili de bir yenilik çalışması yürütülüyor ancak şu ana kadar istifası istenen kimse yok” dedi.


ERDOĞAN’A SORULDU: YOK AMA OLMAYACAĞI ANLAMINA GELMEZ

Ünal bu açıklamayı yaptığı dakikalarda ise gazeteciler aynı iddiayı Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sordu.

TBMM’deki grup toplantısı sonrası kuliste gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, belediye başkanlarının istifasının istendiği iddiaalarının sorulması üzerine “Mahir Bey gerekli açıklamayı yaptı. Partimizin bütün kurumlarıyla birlikte herhangi bir birim belediye başkanları olur, il başkanları olur vesaire süreç içerisinde bu tür gelişmeler olur. Ama şu anda böyle birşey önünüzde yok. Ama bundan sonra olmayacağı anlamına kesinlikle gelmez. Çünkü bir değişim dönüşümü seçime kadar yaşıyoruz, yaşayacağız. Bu metal yorgunluğu dediğimiz konu tüm bunları kapsayan konu. Bu noktada da çok daha diri dinamik güçlü bir yapıyla seçimlere hazırlanıp geleceğiz” diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Hasan Ayaz mazbatasını aldı

Hasan Ayaz mazbatasını aldı