18 Kasım 2017 Cumartesi

  • 3,875 TL
  • 4,571 TL
  • 161,11 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

ERDOĞAN, GÖKÇEK DAHİL 6 BELEDİYE BAŞKANININ İSTİFASINI İSTEDİ

Erdoğan, Gökçek dahil 6 belediye başkanının istifasını istedi

'Erdoğan, Gökçek dahil 6 belediye başkanının istifasını istedi' iddiası Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Ankara, Bursa, Balıkesir, Uşak, Niğde ve Nevşehir belediye başkanlarının istifasını istediği iddiası ortaya atıldı.

02 Ekim 2017 Pazartesi 20:33 Siyaset


Kanal D'nin haberine göre, Erdoğan'ın istifasını istediği kişiler arasında dikkat çekici isimler olduğu biliniyor. Bu isimler arasında, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Balıkesir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Uşak Belediye Başkanı Nurullah Şahan, Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan ve Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver var.

Kulislerde Erdoğan'ın bu isimlerden bizzat istifa istediği konuşuluyor. Hatta Erdoğan'ın bu isimlere şubat ayına, yani kongreler tamamlanana kadar, süre verdiği ve bu süreye kadar 'İstifa edin' dediği ifade edildi. Ayrıca Erdoğan'ın şu dakikalarda il kongreleriyle ilgili mülakatlar yaptığı açıklandı.

Kadir Topbaş'ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden istifa etmesinin ardından Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş de görevini bırakmıştı. İki istifanın ardından birçok belediye başkanının istifasının istendiği kulislerde konuşulmaya başlanmıştı.

Bozdağ: "Bilgim yok"

Bakanlar Kurulu sonrası Bekir Bozdağ açıklamalarda bulundu. Bozdağ, "Erdoğan'ın Gökçek'in istifasını istediği" iddialarına, "Benim bilgim yok, parti sözcüsüne sorun' dedi.

Melih Gökçek iddiayla ilgili henüz bir açıklama yapmazken Gökçek'in 18 saattir tweet atmaması ve profiline sabitlediği tweet dikkat çekti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

vedat oguzman

03 Ekim 2017 Salı 02:59

sayın cumhurbaşkanım kocaeliyi atlamayalım. burası önce size hainlik yaptı. sonra millete. dumankayaya 15 temmuzdan darbesinden 1 ay önce 6 katı 18 kata chp li belediye başkanı çıkarmadı. karaosmanoğlu çıkardı. madem hocanı seviyorsun aynı kaderi paylaş

M. Ali Atlıhan

02 Ekim 2017 Pazartesi 22:57

Balıkesir Belediye Başkanının MHP'den olduğunu biliyorum.

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Körfez’e ateş düştü BİR AİLE YOK OLDU

Körfez’e ateş düştü BİR AİLE YOK OLDU