21 Kasım 2017 Salı

  • 3,922 TL
  • 4,604 TL
  • 162,19 TL
  • 103.912
KOCAELİ 28°

EMEP KOCAELİ: BİR KEZ DAHA, YETER!

EMEP Kocaeli: Bir kez daha, yeter!

Emek Partisi Kocaeli İl Örgütü, yaptığı açıklamayla "Bir kez daha, yeter!" dedi

18 Aralık 2016 Pazar 11:30 Siyaset

İl Başkanı Arzu Erkan imzalı yapılan açıklamada, "Tek adam iktidarına giden yolda anayasa değişikliğinin tartışıldığı bugünlerde arka arkaya patlatılan bombalar toplumda kaygı, korku ve kaos yaratırken; emekçilerin yaşamakta olduğu tüm demokratik sorunlar için söz söylemesinin, yan yana gelmesinin olanaklarını zorlaştırmaktadır" denildi. 

Açıklamanın satır başları şöyle: 
"Yine bombalı saldırı ve ölüm haberi ile uyandık. Terör saldırısını gerçekleştirenleri şiddetle kınıyor, yakınlarını yitirenlere başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Türkiye her gün, her saat 'nereden, ne zaman, nasıl bir ölüm haberi alacağız?' kaygısıyla yaşanan bir ülke durumuna getirildi. Ortadoğu'daki Osmanlıcı hayallere ulaşmak için girilen yolda, çarpılan duvarın ve işbirliği içinde olunan çevrelere sunulan olanakların geri tepmesinin sonuçlarını yaşıyoruz. Aynı zamanda içeride ve dışarıda sürdürülmekte inat edilen savaşçı politikaların sonuçlarını. Ne yazık ki tümünün acısını yaşayan da bedelini ödeyen de halklar.

 

KORKU ORTAMINA TESLİM OLMAYACAĞIZ 

Tek adam iktidarına giden yolda anayasa değişikliğinin tartışıldığı bugünlerde arka arkaya patlatılan bombalar toplumda kaygı, korku ve kaos yaratırken; emekçilerin yaşamakta olduğu tüm demokratik sorunlar için söz söylemesinin, yan yana gelmesinin olanaklarını zorlaştırmaktadır. 

Yaratılmak istenen kaos ve korku ortamına teslim olmayacak, savaşın ve baskının yaşanmadığı bir ülke ve Ortadoğu mücadelesine devam edeceğiz."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Şehidimiz Abdulsamet Özen son yolculuğuna uğurlandı

Şehidimiz Abdulsamet Özen son yolculuğuna uğurlandı