18 Ekim 2017 Çarşamba

  • 3,666 TL
  • 4,316 TL
  • 151,72 TL
  • 106.991
KOCAELİ 28°

EMEP: FAŞİST REJİMİN İNŞASINA KARŞI ORTAK MÜCADELE

EMEP: Faşist rejimin inşasına karşı ortak mücadele

EMEP Kocaeli İl Örgütü, emekçilere ve emek, demokrasi ve laiklikten yana tüm güçlere 'faşist rejimin inşasına karşı ortak mücadeleyi büyütme' çağrısı yaptı.

16 Haziran 2017 Cuma 10:12 Siyaset
Emek Partisi (EMEP), işçi sınıfı ve emekçilere, emek, demokrasi ve laiklikten yana tüm güçlere “faşist rejimin inşasına karşı ortak mücadeleyi büyütme” çağrısı yaptı. CHP Milletvekili Enis Berberoğlu’nun, HDP’li vekillerin, cezaevlerinde hukuksuz bir biçimde tutulan tüm gazeteciler, emek ve meslek örgütü temsilcilerinin serbest bırakılmasını isteyen EMEP İl Başkanı Arzu Erkan, “Tek adam-tek parti diktatörlüğüne hayır! Adalet, özgürlük ve demokrasi istiyoruz” dedi.

Arzu Erkan imzalı yapılan açıklama şöyle: “Suriye’deki savaşta kanlı terör örgütlerine silah gönderildiğinin ortaya çıkmasının ardından Hükümet ‘yavuz hırsız’ misali, gerçeği halka ulaştıran herkesi hedefe koymuştu. İşte bu kapsamda dokunulmazlığı kaldırılan CHP Milletvekili Enis Berberoğlu 25 yıl hapis cezası verilerek cezaevine konuldu.

HAK VE ÖZGÜRLÜKLER RAFA KALDIRILDI
Bu tutuklamalar, ülkede AKP’ye gerçek anlamda muhalefet etme, siyaset yapma hakkının; basın, düşünce ve ifade özgürlüğünün, rafa kaldırıldığını göstermektedir. Artık kimse güvende değildir.

15 Temmuz darbe girişimini “Allah’ın lütfu” olarak değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AKP Hükümeti, tam bir darbe rejimi kurmuştur. Bir yıla yakın bir zamandır OHAL rejimi keyfi bir biçimde devam ettiriliyor. Artık tek adam-tek parti rejimi; ihraçlar, işten atmalar,  grev yasakları, gösteri ve miting yasakları, tutuklamalar, hak gaspları ve OHAL düzeniyle kalıcı hale getirilmiştir.
Adım adım inşa edilen bu gerici, faşist politik rejimle; ülke, işçi sınıfı, emekçiler, aydınlar, bilim insanları açısından yaşanmaz hale getiriliyor.

Emek Partisi olarak işçi sınıfını, emekçi tüm halkımızı, emek, demokrasi ve laiklikten yana tüm güçleri bu faşist rejimin inşasına karşı bir araya gelmeye, ortak mücadeleyi büyütmeye çağırıyoruz!”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

İzmit'teki son kalaycı, mesleği yaşatmak için direniyor

İzmit'teki son kalaycı, mesleği yaşatmak için direniyor