18 Kasım 2017 Cumartesi

  • 3,875 TL
  • 4,571 TL
  • 161,11 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

EJDEROĞLU: İKTİDAR KÖTÜ NİYETLİ DEĞİL AMA...

Ejderoğlu: İktidar kötü niyetli değil ama...

Saadet Partisi Kocaeli İl Başkanı Sinan Ejderoğlu bir yazılı basın açıklaması yayınlayarak durumun iyiye gitmediğini söyledi.

03 Şubat 2017 Cuma 11:15 Siyaset

Saadet Partisi Kocaeli İl Başkanı Sinan Ejderoğlu bir yazılı basın açıklamasıyla iktidarın kötü niyetli olmadığını ancak işlerin de iyiye gitmediğini söyledi. İşte o basın açıklaması;

 

"Memleketimizde sorumluluk ve yetki verilenler bu sorumluluk ve yetkilerini ülkenin problemlerini çözme yönünde başarılı bir şekilde kullanamıyorlar. Ülkemiz tek başına iktidar olan bir parti neticesinde 15 yıl sonra bugünkü hale gelmişse, terör zirve yapıyorsa, ekonomi dibe vurmuşsa, dış politikada başarısız olunmuş ise… Bunların hepsi aynı iktidar döneminde meydana geldi. Bunu kötü niyetle yaptıklarını söyleyemeyiz ama bunu beceremediklerini söylemek mecburiyetindeyiz.                        

İktidarın çıraklık ve kalfalık döneminde sıkça kullandığı istikrar ve sıfır sorunlu komşu ilişkileri gibi kavramları bugün ustalık dönemi dediği dönemde kullanamaması kendilerinin de acizliklerini açıkça ortaya koymaktadır. 
İktidarın önünde ülkemizin birikmiş ciddi problemleri dururken iktidar bu problemleri görme ve çözme yerine sistem değişikliği ile Türkiye gündemini meşgul ederek problemlerden kaçmaktadır. Kamuoyunda sanki çözülemeyen bütün bu problemlerin nedeni sistemmiş gibi gösterilmesi bir aldatmacadan ibarettir. Elbette gerektiğinde sistem değişikliği olacaktır fakat var olan sistemde iktidarın neler yaptığına ya da yapamadığına bakarak gelecekte de neler yapabileceğini görebiliriz
Biz saadet Partisi olarak konuşmalarıyla icraatları arasında tezatlar oluşan geçmişte yaptığı her şeyi bugün yanlış yapmışız diye eleştiren bir iktidarın bu ülkenin geleceği ile ilgili doğru adımlar atacağı konusunda endişeliyiz. Bundan dolayı sözde milli görüşçü olduğunu söyleyen Ak partinin gerçekten sorunları çözmek istiyorsa saadet partisinin sesine kulak vermesi gerekir".

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Büyükakın: Zaman hedefimizi gerçekleştiremedik

Büyükakın: Zaman hedefimizi gerçekleştiremedik