20 Kasım 2017 Pazartesi

  • 3,873 TL
  • 4,548 TL
  • 161,11 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

CUMA KARAVAR DANIŞMAN OLMAMIŞ!

Cuma Karavar danışman olmamış!

Cuma Karavar, geçtiğimiz günlerde CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun danışmanı olduğunu sosyal medya hesabından duyurmuştu. Ancak işin aslının öyle olmadığı anlaşıldı.

30 Ocak 2017 Pazartesi 20:51 Siyaset

2015 yılındaki seçimlerde Kocaeli'de CHP'nin 5. sıra milletvekili adayı olan Cuma Karavar, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun danışmanı olduğunu geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından duyurmuştu. Karavar yaptığı açıklamada "Bugün itibari ile Sayın Genel Başkanımın danışmanı olarak görevlendirildim. Bu görevi en iyi şekilde yerine getirmek için elimden gelenin en iyisini yapacağım. Genel Başkanıma bu göreve layık gördüklerinden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum." demişti.

 

DANIŞMAN OLMAMIŞ!
Karavar'ın danışman olduğunu sosyal medya hesabından duyurması sonrası bazı partililer alınan bu karar karşısında şok olmuştu. Ancak işin aslının öyle olmadığı öğrenildi. CHP'nin referandum süresi boyunca çeşitli çevrelerde etkin olan isimlerin daha aktif görevlendirdiği öğrenildi. Kocaeli'de de Karavar'ın etkili olduğu çevrede aktif rol alacağı ve çalışacağı öğrenildi. Yani Karavar, Kılıçdaroğlu'na danışman olmadı. Karavar'ın neden böyle bir açıklama yaptığı ise bilinmiyor.

 

CUMA KARAVAR KİMDİR?
Cumhuriyet Halk Partisi Kocaeli 5 .sıra Adayı.1955 Şanlıurfa doğumlu olan Cuma Karavar, lise mezunudur. 1975 yılında Kocaeli'ye yerleşen Karavar, uzun yıllar AK Parti üyesi olarak görev yaptı. Serbest meslek sahibi olan Karavar, geçtiğimiz genel seçimlerde AK Parti'den milletvekili aday adayı oldu ancak aday sıralamasında yer alamadı. Karavar, evli ve 6 çocuk babasıdır.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Kocaeli Demokrasi Girişimi Vartolularla buluştu

Kocaeli Demokrasi Girişimi Vartolularla buluştu