19 Kasım 2017 Pazar

  • 3,875 TL
  • 4,571 TL
  • 161,11 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

CİNSEL İSTİSMARIN TELAFİSİ YA DA AFFI OLAMAZ

Cinsel istismarın telafisi ya da affı olamaz

AK Parti tarafından meclise sunulan önergeye tepki veren CHP Derince İlçe Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, “Ensar’ı koruyan tecavüzü aklayan ve istismara göz yuman iktidarınız batsın. Cinsel istismarın telafisi ya da affı olamaz” dedi

21 Kasım 2016 Pazartesi 12:32 Siyaset

CHP Derince İlçe Kadın Kolları Örgütü AK Parti tarafından meclise sunulan ve büyük tepki gören önerge ile ilgili basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasını okuyan CHP Derince İlçe Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, “Ensar’ı koruyan tecavüzü aklayan ve istismara göz yuman iktidarınız batsın” dedi. Kaya açıklamasında şunları söyledi: “Bedenimizi ve hayatımızı katleden bu olaylar bizi susturmak, uyutmak gibi bir amaç barındırıyor. Bu zihniyet, hayalleri arasında kaybolan bir çocuğun kaderine, hayatına el koymaktır. 


ENSAR İLE OMUZ OMUZALAR
Tecavüzü meşrulaştıran yasa önergesinin altına imza atanlar ‘Bir kereden bir şey olmaz’ deyip arka çıktıkları Ensar Vakfı ile omuz omuzalar. Ensar’ı koruyan tecavüzü aklayan ve istismara göz yuman iktidarınız batsın. Boyun büküp anlattığınız kandırıldık masalları , geleceğimiz olan çocuklarımız bir gün sizden hesap sorduğunda çaresiz kalacaktır. Vicdanınız nasıl kabul edecek bu vebali? Küçücük çocukların, genç kadınların maruz kaldıkları insanlık dışı saldırılarda rıza arayan aklınız, insanlığınız ibretlik utanç tablosudur.


YASA GERİ ÇEKİLSİN
Bu önerge ile 12 yaşından itibaren çocuklarımızın gelin olmasının önünü sonuna kadar açtığınızın farkında mısınız? Ardına sığındığınız sebep her ne olursa olsun tecavüz asla meşrulaştırılamaz. Cinsel istismarın telafisi ya da affı olamaz. Tecavüz ve cinsel istismar ‘bir kereden bir şey olmaz’ lakayıklığı ve idraksizliği ile alınamaz bir kereye mahsus affedilemez. Tüm kadın örgütlerini, STK yöneticilerini; sadece kadınlar değil, içinde gelecek kaygısı taşıyan, insanım diyen, vicdanının sesine kulak veren herkesi bu mücadeleye çağırıyoruz. Sessiz kalırsak çocuklarımızın yüzüne nasıl bakarız? Bu çocuklar bizim, geleceğimize sahip çıkalım. Ne kadınların katledilmesine göz yumarız, ne de baskılarınızdan korkup sineye çekiliriz. Buram buram katliam, tecavüz kokan bu yasası geri çektirene kadar direnişteyiz.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

KTO’dan önemli hatırlatma

KTO’dan önemli hatırlatma