24 Kasım 2017 Cuma

  • 3,920 TL
  • 4,646 TL
  • 162,95 TL
  • 105.026
KOCAELİ 28°

ÇİFT BAŞLILIK ORTADAN KALKIYOR

Çift başlılık ortadan kalkıyor

Referandum sürecini yoğun bir tempo ile sürdüren Kocaeli Milletvekili Sami Çakır Derince İlçesinde Çankırılılar ve Yörükler Derneğini ziyaret etti.

29 Mart 2017 Çarşamba 11:02 Siyaset

Derince İlçesindeki dernek ziyaretlerinde Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini madde madde anlatan Kocaeli Milletvekili Çakır; ''Yazılı ve görsel medyadan muhalefetin tek adam yaygarasını bizler gibi sizlerde görmektesiniz. Bu sistem ile aslında çift başlılık ortadan kalkıyor. Düşündüğümüz bu sistem yavaşlama noktasına gelen bürokrasiyi harekete geçirip hizmetlerin özenli ve daha hızlı olmasının önünü açacaktır. Böylelikle kalıcı hizmetlerin devamı sağlanmış olacaktır. Kalıcı hizmet aynı zamanda istikrarın devamı niteliğindedir.  Dolayısıyla bir ülkede siyasi sosyal istikrar olduğu müddetçe, ekonomik istikrar da olur. Ekonomik istikrar olduğu bir ülkede yatırımlar istendiği hızla ilerleyecektir" dedi.

 

ÜLKEMİZ İSTİKRAR VE İVME KAZANIYOR
Derneklerde vatandaşların sorularını tek tek cevaplayan Çakır;  "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi belirsizlikleri azaltacak, 5’er yıllık kesintisiz istikrar dönemlerini beraberinde getirecektir. Belirsizliğin azaldığı, güvenin pekiştiği bir ortamda yatırımlar hızlanacak, ekonomi ve istihdam artacaktır. Ekonomide sağlanan bu dönüşüm Türkiye’nin 2023 hedeflerine çok daha hızlı ulaşmasını sağlayacaktır. Bu süreçte siz kıymetli hemşerilerimizden de desteklerinizi bekliyorum" diyerek sözlerini tamamladı. Dernek başkanları, yönetimi ve üyelerine teşekkür ederek konuşmasını tamamlayan Çakır program sonrası dernek üyeleriyle hatıra fotoğrafı çektirdi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

İstikrar İçin İzmitliler ‘Evet’ Diyecek

İstikrar İçin İzmitliler ‘Evet’ Diyecek