22 Kasım 2017 Çarşamba

  • 3,962 TL
  • 4,660 TL
  • 163,53 TL
  • 105.748
KOCAELİ 28°

CHP’NİN KALESİ YAHYA KAPTAN ELDEN GİDİYOR MU?

CHP’nin kalesi Yahya Kaptan elden gidiyor mu?

CHP’nin İzmit’te önemli ölçüdeki kitlesi Yahya Kaptan Mahallesi’nde bulunuyor.

14 Ağustos 2017 Pazartesi 11:32 Siyaset
Her seçimde Yahya Kaptan Mahallesi’ndeki seçim sonuçları incelendiğinde iktidar partisinin açık ara fark yediği biliniyor. Ak Parti’nin İzmit’te almayı en çok istediği mahallelerden birisi de Yahya Kaptan Mahallesi. Çünkü Yahya Kaptan Mahallesi toplu konut yapılaşması nedeniyle adete bir oy deposu. İktidar partisi de muhalefet partisi de Yahya Kaptan’a oy deposu mantığıyla yaklaşıyor.

Bilindiği gibi Haluk Akgün 2014 yerel seçimleri öncesi Yahya Kaptan muhtarı idi. Ancak her ne olduysa yerel seçimler öncesi muhtarlığa tekrar aday olmadı ve Ak Parti belediye meclis üyeliğine adaylığını koydu. Akgün, CHP’lilerden oy alarak yıllarca muhtarlık yapmıştı. CHP’li olduğu da bilinen Akgün birden saf değiştirerek iktidar partisine geçti ve belediye meclis üyeliğini kaptı. 

Haluk Akgün’ün iktidar partisi saflarına geçmesi CHP’nin Yahya Kaptan’da kan kaybetmesine neden oldu. Mevcut durumda da CHP’nin Yahya Kaptan’da varlığı da yokluğu da bir. 

CHP’NİN KALESİ ELDEN GİDİYOR MU?

Yahya Kaptan Toplu Yapı Yönetimi Başkanı Abdurrahman Subaşı ve yönetim kurulu üyeleri geçtiğimiz günlerde İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’ı ziyaret etti. Abdurrahman Subaşı da CHP’li kimliğiyle bilinen bir isim. Hatta CHP İzmit İlçe seçimlerinde aday olan Hakan Tanta’nın listesine bile girmişti. Ancak dikkatlerden kaçmayan bir husus var. Ziyarette Ak Parti meclis üyesi Haluk Akgün de bulunuyordu. CHP’li bir mahalle… CHP’li bir toplu yapı yönetici… Ancak CHP’li bir meclis üyesi yok… Onun yerine Ak Partili bir meclis üyesi var… Bu durum hem CHP’li meclis üyelerinin eleştirilmesine neden oldu hem de “CHP’nin kalesi Yahya Kaptan elden gidiyor mu?” yorumlarına…

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 3 Yorum

titogctsvp

17 Ağustos 2017 Perşembe 20:42

çok komik

ihsan Denşz

15 Ağustos 2017 Salı 22:40

chp ye kimse bişey yapmasona gerrk yok gereğini chp liler yapıyor zaten.

Ayşe Kutlu

14 Ağustos 2017 Pazartesi 23:39

Kimse Yahya Kaptan halkını ve düşüncesini değiştiremez...Bizler sonuna kadar ATATÜRKÇÜ bir kitleyiz

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

BYLOCK'DAN 7 KİŞİ YAKALANDI 3 KİŞİ ARANIYOR

BYLOCK'DAN 7 KİŞİ YAKALANDI 3 KİŞİ ARANIYOR