19 Kasım 2017 Pazar

  • 3,875 TL
  • 4,571 TL
  • 161,11 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

CHP’NİN ARKASINDAKİ GİZLİ GÜÇ

CHP’nin arkasındaki Gizli Güç

05 Nisan 2017 Çarşamba 17:03 Siyaset

Referandum çalışmaları kapsamında kısa video çalışmaları ile sesini duyuran, geniş kitlelere ulaşan CHP İzmit İlçe Örgütü’nün arkasında iletişim profesörü Arzu Kihtir var. Kihtir, sık sık İzmit’e geliyor ve çalışmalara destek oluyor.

 

Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) siyaset yapmak zordur. Attığını her adım mutlaka eleştirilir. Siyah dersiniz, beyaz diyenler ayaklanır. Beyaz dersiniz, siyah diyenler karşınıza dikilir… CHP’de yöneticilik yapanlar işte bu durumu göz önünde bulundurmak zorundadır. Sadece günlük siyasi faaliyetlerde yahut yerel, genel seçim dönemlerinde değil, ülke meselesi haline gelen referandum çalışmalarında bile CHP’deki bu zorluk ön plandadır. Siz memleket meselesi deyip kolları sıvarsınız, parti içerisindeki bir gruptan durmadan eleştiri alırsınız. Mesela CHP İzmit İlçe Örgütü.

 

YOL GÖSTERİYOR 
İzmit, partinin en çok çalışan örgütü, ancak gerek bu duruma katlanamayanlar gerekse de iktidara yakın çevreler tarafından sıkça eleştiriliyor. Bilindiği üzere kısa videoları parti dışında ses getirdi, referandum çalışmalarında “Hayır” oylarına katkıda bulundu. Fakat CHP’li yöneticiler karalanmak istendi. CHP’li yöneticiler bu eleştirilere yanıt vermedi. Çünkü projelerine güveniyorlar. Projelerin arkasında İstanbul Üniversitesi’nde görev yapan İletişim Profesörü Arzu Kihtir var. Uzun yıllar iletişim alnında akademik kariyer yapan Kihtir, CHP’lilere yol gösteriyor.

 

CHP’LİLER TARAFINDAN SAHİPLENİLDİ
Fırsat buldukça İzmit’e gelerek alan çalışması yapıyor ve hangi projenin uygulanması gerektiği konusunda yöneticileri bilgilendiriyor. Son olarak Deniz Baykal programına gelen Kihtir, İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya ile referandumun son düzlüğünde hangi projeleri hayata geçireceklerini konuştu. CHP’liler için Arzu Kihtir büyük bir fırsat. Parti içerisindeki çatlak sesleri susturmayı başaran Kihtir’ın çalışmaları CHP’liler tarafından da büyük takdir gördü ve sahiplenildi.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Avukata dayak olayına 2 gözaltı

Avukata dayak olayına 2 gözaltı