21 Ekim 2017 Cumartesi

  • 3,670 TL
  • 4,327 TL
  • 151,76 TL
  • 108.489
KOCAELİ 28°

CHP’LİLER BERBEROĞLU İÇİN SABRİ YALIM’DA TOPLANDI

CHP’liler Berberoğlu için Sabri Yalım’da toplandı

MİT TIR’ları görüntülerini gazeteci Can Dündar’a verdiği gerekçesiyle dün ‘casusluk’ suçundan tutuklanan CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu için düzenlenen protestolar sürüyor.

15 Haziran 2017 Perşembe 12:36 Siyaset
CHP Kocaeli örgütünün bir kısmı Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ankara Güvenpark’ta başlattığı ‘adalet yürüyüşü’ne katılırken bir kısmı da bu sabah Sabri Yalım Parkı’nda toplandı. İl ve İzmit ilçe örgütünün ortak düzenlediği eylemde ‘adalet istiyoruz’ dövizleri taşıyan CHP’liler adına il kadın kolları başkanı Sevim Pekyörür ve İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya açıklama yaptı. Küçükkaya, Berberoğlu kararının siyasi olduğunu ve adaletin bir gün herkese lazım olacağını söyledi. 

GÜVENDE DEĞİLİZ
Adaletin sağlanması için mücadele edeceklerini belirten Pekyörür ise, “’Adalet bir ülkenin temelini oluşturan kavramlardan biridir. Adalet demek, yasaların milletvekilimiz Enis Berberoğlu dahil herkes için eşit şartlarda işlemesi ve suçluların hakkıyla cezalandırılması demektir. Fakat bizim ülkemizde bu terim maalesef adliye duvarlarında asılan içi boş bir terim olmuştur. Adaletin olmadığı toplumlarda bireyler mutsuz olur ve iktidar ülkenin elinden muştuluğu adaletsiz hukuk düzeniyle almıştır. İktidara devlete olan güvenimiz büyük yara almıştır. Hakim ve savcıları parti üyeliği göz önünde bulundurarak atayan iktidar vatandaşlarına eşit değil taraflı bir yargı sistemiyle güven vermemektedir. Kendimizi güven içinde hissetmediğimiz bu dönemde güvende olmayan bireylerin ise huzurlu bir şekilde yaşamlarını devam ettirebilmeleri mümkün değildir. Bu önemli özellik adaletli olmaktır” dedi. 
VİCDANLAR SIZLIYOR 
Adaletin bir kılıç gibi olup, haksızların karşısında durarak tüm suçlulara eşit şekilde müdahale etmesi gerektiğini de sözlerine ekleyen Pekyörür, “Haksız yere cezalandırılan insanlar toplumun en büyük ayıbıdır. Aynı şekilde suçlu olup da iktidar yandaşlarını aklayan yargı sokakta rahatça gezen kişiler de toplumun vicdanını sızlatır. Ülkedeki barış ve huzur ortamını sarsmaktadır. Bu sebeple kamuoyuna CHP olarak adaletin sağlanması için mücadele edeceğimizi buradan duyuruyoruz. Adalet yoksa devlet de yoktur” dedi. 

HABERE AİT DİĞER FOTOĞRAFLAR

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

DİKKAT!!! HAVUZLAR NE KADAR HİJYEN

DİKKAT!!! HAVUZLAR NE KADAR HİJYEN