19 Kasım 2017 Pazar

  • 3,875 TL
  • 4,571 TL
  • 161,11 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

CHP’Lİ MİRZAOĞLU LİSTE ÇIKARMA NEDENİNİ AÇIKLADI;

CHP’li Mirzaoğlu liste çıkarma nedenini açıkladı;

“Delege vesayeti kalkacak!”

27 Eylül 2017 Çarşamba 11:36 Siyaset
Kongre sürecine giren ve delege seçimleri yapan CHP’de genellikle tek listeyle yapılan mahalle delege seçimlerinde en sıkıntılı yer Yahya Kaptan Mahallesi olacak. Bu zamana kadar Hikmet Erenkaya ve Selman Yıldırım’ın listelerinin yarıştığı seçimlerde Yahya Kaptan Mahalle Muhtarı Ahmet Mirzaoğlu sürpriz yaparak liste çıkaracağını açıkladı. İlk defa üç listeyle karşılaşan partililer ortak bir liste hazırlanmasını beklese de kimse geri atmıyor. 1 Ekim Pazar günü Yahya Kaptan Mahallesi Gross Market’te bulunan Kaptan Kahve’de gerçekleşecek seçimlerde Mavi (Mirzaoğlu), Sarı (Erenkaya) ve Kırmızı (Yıldırım) listeleri yarışacak. 
2 SAATE İTİRAZ EDİLDİ
Seçimlere 4 gün kala bir diğer sıkıntı da delege seçimlerine ayrılan saat oldu. İzmit ilçe yönetimi tüm mahallelere 2 saat oy kullanma zamanı verirken fazla üye sayısı olduğu için Yahya Kaptan’a 2 saatin yetmeyeceği ön görülüyor. Sarı liste çıkartanlar İl Başkanlığına itiraz ederek Yahya Kaptan’a 2 saattin yetmeyeceğini en az 4 saat olması gerektiğini bildirdi. Yahya Kaptan’da 632 üye olduğunu ve 36 ilçe delegesi, 150 ön seçim delegesi seçileceğini belirten Ahmet Mirzaoğlu, “2 saat ayrılan mahallelerde üye sayısı 150-200. Ama en fazla üye sayısı bizim mahallemizde ve 2 saat yetmez. İl yönetiminin bu itirazı kabul ederek mahallemize 4 saat oy kullanma zamanı ayıracağını düşünüyoruz” dedi. 
İDDİALIYIM
Liste çıkartanların ilçe ve il başkanlığı, milletvekilliği, belediye başkanlığı noktasında hedefleri varken Mirzaoğlu’nun liste çıkartması herkes tarafından hayretle karşılandı. Amacının yalnızca delege üzerindeki vesayeti kaldırmak olduğunu açıklayan Mirzaoğlu, “Delegeleri kimsenin delegesi değil, mahallenin delegesi olmalı. Özgür bir delege yapısı için mücadele ediyoruz. Bu nedenle listemizin rengini mavi yaptık. Mavi özgürlüğün rengidir. Listemize bu zamana kadar delege olmamış ön plana çıkmamış arkadaşları yazıyoruz. Gelin elinizi taşın altına sokun diyoruz. İddialı olmasan liste çıkarmazdım” dedi. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Zeytinoğlu’na Başbakanlıktan ret!

Zeytinoğlu’na Başbakanlıktan ret!