20 Kasım 2017 Pazartesi

  • 3,895 TL
  • 4,594 TL
  • 161,58 TL
  • 106.126
KOCAELİ 28°

“CHP KENDİNİ KANDIRIYOR”

“CHP kendini kandırıyor”

Röportaj; Gökhan KARABULUT

13 Ekim 2017 Cuma 16:42 Siyaset
İzmit zor bir ilçe, 2019 tarihinde bir seçim var, referandumda İzmit İlçede hayır oyu çıktı, bu sonucu AK Parti lehine çevirmek hazırladığınız projeler var mı?

AK Parti kurumsal bir yapısı vardır. Seçim döneminde çalışmalarımızı SKM düzenliyor bizde düzenlenen SKM’nin programına uymakla mükellefiz. Cumhuriyet Halk Partili arkadaşlar bu hayır oyunu çok abartıyorlar, aradaki 0.50 fark egale edilemeyecek bir fark değil. İzmit ilçesinde hayır oyunun çıkması o günün şart ve konjoktürel yapısında ortaya çıkan sonuçlardır. CHP bu sosyolojik olarak araştırmadan Hayır’ın başkenti İzmit diyorlar. Kendi kendilerini aldatıyorlar ve piyar yapıyorlar. Yaptıkları algıya da kendileri inanıyor. Belki bunu siyasi motivasyon olarak yapıyorlar. İzmit’te ki referandum sonuçlarına aldanmasınlar. 16 Nisan’da yapılan referandumda İzmit ilçesinde çıkan sonuçları bir başarısızlık olarak görmüyorum. Bakın 7 Haziran ile 1 Kasım arasında çıkan seçim sonuçları ortada, siyaset bilimciler bile bu durumu açıklayamıyorlar. 


Belediye Başkan adayınız kim olursa olsun biz kazanırız mı diyorsunuz?

Siyaset nasip işidir, partimizde tazelenme dönemi yaşadık ve yaşıyoruz, eksiklerimizi tahlil etmeyle ilgili çalışmalar yapıyoruz ve yapacağız. 


Nedir hata peki?

Halka temas etmemek diyebiliriz. Arkadaşlarımız çok iyi niyetli çalıştılar, her kesin yoğurt yiyişi farklıdır. Siyaseti tüccar zihniyetiyle yapmak lazım. Müşteriyi memnun etmek için ona sattığınız ürünü iyi anlatmak ve ikna etmek zorundasınız. Siyasette öyle AK Parti’nin yaptığı o kadar fazla proje var ki, bunu halka doğru aktardığınızda bunun sandığa oy olarak dönmemesi imkansız. İnsanlara AK Parti’nin politikalarını ve yaptıklarını anlatın bu bile yeterli.


AK Parti’nin eksikleri nelerdir sizce, yanlış yaptığı politikaları yok mu?

Bize yansıyan en çok şikayet bireysel sıkıntılardan oluşuyor. Herkesin dünyası kendine göre önemlidir. Vatandaş sosyal ve fiziksel bir yanlışlık görmüyor. İnsanlar güzel hizmetler yapıyorsunuz diye AK Partiyi takdir ediyor. Siyaset yapıyorsanız mutlaka eksiklikle olacaktır, olmaması imkânsız. Adalet ve Özgürlükler konusunda ABD’nin düştüğü duruma bakın, zenciler sokağa çıkamıyor, öldürülüyorlar. Bugün bakın Almanya’nın politikalarını eleştiren bir makale kaleme alın. HDP’nin izlediği çukur hendek siyasetini Avrupa’da yapın bakalım göreyim sizi. İspanyada yaşananlar ortada. Türkiye 15 Temmuzda ciddi bir darbeyi önledi. İşgal hareketinin önüne geçti. ABD ne yaptı vizeleri durdurdu, inanın hukuk özgürlükler konusunda bizden çok daha geriler. Tüm kinlerini Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan üzerinden Türkiye’ye kin kusmak. Türkiye’nin tarihsel bütünlüğü eksiklikleri ve artılarıyla bizimdir. Birlik bütünlük her şeyin ilacıdır. 
YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Tarihi eser ararken jandarmayı buldular!

Tarihi eser ararken jandarmayı buldular!