24 Kasım 2017 Cuma

  • 3,949 TL
  • 4,687 TL
  • 163,42 TL
  • 104.549
KOCAELİ 28°

CHP KADIN KOLLARINDA NELER OLUYOR?

CHP Kadın Kollarında neler oluyor?

Erken seçim, başkanlık sistemi referandumu derken ülke gündemi bir hayli yoğunken ana muhalefet partisindeki rehavet artık partilileri bile isyan ettirdi

01 Kasım 2016 Salı 12:57 Siyaset

İlçe örgütlerindeki sessizlik kadın kollarına yansıdığı gibi il ve ilçe kadın kolları başkanlarının tavırları da CHP’nin olası bir seçimde uğrayacağı hüsranı şimdiden gösteriyor. Partililer başta il kadın kolları başkanı Sevim Pekyörür olmak üzere İzmit İlçe kadın kollarına da bir hayli kızgın. Pekyörür’ün göreve geldikten sonra ‘astığım astık’ tavırlar sergilemesinden rahatsız olan partililer, İzmit ilçe kadın kolları başkanı Bilge Çoker’in de 3 aydır tatil yaptığını söylüyor. 

 

BU KADROLARLA MI BAŞARILI OLUNACAK?

CHP İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Bilge Çoker’in 3 aydır Fethiye’de tatil yaptığını ve 3 aydır toplantıların iki-üç kadınlar yapıldığını belirten partililer, konuyla ilgili ilçe başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya’ya ateş püskürüyor. Çoker’in 3 ay Kocaeli’de olmayacağının başından beri bilindiğini, buna rağmen ilçe kadın kolları başkanı yapacak bir kadın bulunamadığı için Çoker’e mecburen görev verildiğini aktaranlar, “Koskoca CHP, İzmit ilçe kadın kolları başkanı yapacak bir kişi bulamadı. Bu kadrolar mı başarılı olacak? Yarın erken seçim tarihi verirlerse CHP’liler bu rehavetle mi seçime girecek? İlçe başkanı Küçükkaya, kadın kollarının aylardır toplantı bile yapamadığını göremiyor mu?” şeklinde konuşuyorlar. 

 

PEKYÖRÜR’E KİM DUR DİYECEK?

Benzer bir durumun yaşandığı il kadın kollarında da yaşanan karışıklık partili kadınları CHP’den soğutmuş. Herkesi kucaklayan ve sevecen yapısıyla destek alarak seçilen il kadın kolları başkanı Pekyörür’ün seçildikten sonra tamamen değiştiğini aktaran partililer, “Gebze kadın kollarında yaşanan istifanın tek nedeni Pekyörür’dür. Kaprisleriyle kadınları bıktırdı. Ben ne dersem o olacak tavırlarından herkes şikayetçi. Ona destek verenler bile bugün yaka silkiyor. Pekyörür’ün davranışları için il başkanı Cengiz Sarıbay’ın bir an önce önlem almasını bekliyoruz”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Şehir merkezinde motosiklet ile otomobil çarpıştı; 1 yaralı

Şehir merkezinde motosiklet ile otomobil çarpıştı; 1 yaralı