23 Kasım 2017 Perşembe

  • 3,921 TL
  • 4,650 TL
  • 162,95 TL
  • 104.859
KOCAELİ 28°

CEYHAN : HATALARIMIZDAN DERS ALDIK

Ceyhan : Hatalarımızdan ders aldık

AK Parti İl Teşkilatı’nın Kartepe’de gerçekleştirilen STK toplantısında konuşan İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, “7 Haziran’da milletimiz bize bir ders verdi. Bu millet bize nasıl böyle yapar demedik. Hatalarımızdan ders aldık ve 1 Kasım’da muazzam bir sonuç aldık” dedi

12 Kasım 2016 Cumartesi 13:52 Siyaset

AK Parti Teşkilatları Cumartesi Buluşmaları kapsamında, Kartepe’de STK’lar ile bir araya gelindi. Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde gerçekleşen programa AK Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz, İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, eski Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, Kartepe İlçe Başkanı Hasan Kandaz, İlçe Kadın Kolları Başkanı Yasemin Ağra Alemdar, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Uğur Karbuz , il yöneticiler, ilçe yöneticileri ve STK temsilcileri katıldı. DARBE SERGİSİ Programın yapıldığı salonun girişinde 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında tutulan demokrasi nöbetlerinde çekilmiş fotoğrafların olduğu sergi yer aldı. STK’lar ile birlikte yapılan kahvaltı sonrasında toplantı salonuna geçildi. 

 

 

ANA TEMA 15 TEMMUZ

Programda açılış konuşmasını gerçekleştiren Kartepe İlçe Başkanı Hasan Kandaz, “Buluşmamızın ana teması 15 Temmuz yaşadığımız darbe girişimi. Darbe girişimi ve sonrasında teşkilatımızın sergilediği davranışa teşekkür ediyorum. Yoğun katılım sağlayarak Kartepe’miz dinamik olduğunu gösterdi. Bu emanet benim üzerimde, Kartepeli hemşerilerimiz bizi bugüne kadar hep güzel karşıladı” dedi.

 

TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLDUK

Kandaz’ın ardından konuşan Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, “15 Temmuz gecesi Başkomutanımız Erdoğan’ın tarihi emri vermeden önce 23:00 civarında üstümüze düşen görevi yerine geçirdik. Hem beledîlerimiz iş makinelerini hem de kamyonlarını kışla önüne çektik. Sabaha kadar il başkanlığı önünden başlayarak yaklaşık 35 gün boyunca demokrasi nöbeti tuttuk. Sadece Kocaeli’ye değil, Türkiye’ye örnek ilçe olduk. Türkiye’nin bu durumundan faydalanmak isteyen küresel güçler saflarını belli etmeye başladı. Öyle bir ülke ki Başkomutan’ın emriyle tank ve silahların önüne kendine atmıştır. Amacı şehit olmaktır. Bu milletle ne kadar gurur duysak azdır” diye konuştu. 

 

AVRUPAYA YARANMAK ADINA 

AK Parti Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz,“Millet devlet el ele verdikçe bütün saldırılar Allah izniyle bertaraf edilecek. Cumartesi günü ortaya koyduğumuz bu tablo gücümüzü gösteriyor. Artık parti meselelerini bir kenara bırakmanın, Türkiye’nin geleceği adına hep birlikte hareket etme zamanıdır. ‘TBMM’de teröre destek verenleri niye orada tutuyorsunuz?’ diyenlere kulak verdik. Kanayan yara olan bu meseleyi çözme adına adım attık. Bu karar milletin hoşuna gittik. Milletimiz, sözde barış diyerek milleti aldatan ve iki yüzlü siyaset yapanlara ceza verilmesini istedi. Avrupa’ya yaranmak adına demokrasiye darbe diye bize saldırmaya başladılar. El ele vererek milletimiz istediğini yapacağız” diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Kocaelispor Kulüp Başkanı Bahri Yavuz:

Kocaelispor Kulüp Başkanı Bahri Yavuz: "3 PUAN HARİKA OLUR"