25 Kasım 2017 Cumartesi

  • 3,944 TL
  • 4,709 TL
  • 163,18 TL
  • 104.539
KOCAELİ 28°

ÇELİK AİLESİNİN AKP-CHP TARTIŞMASI

Çelik ailesinin AKP-CHP tartışması

20. Dönem Kocaeli Milletvekili olan, aynı zamanda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olarak görev yapan Gölcüklü merhum Necati Çelik’in ağabeyi Hasan Çelik, basında çıkan iddialar ile ilgili açıklama yaptı.

27 Aralık 2016 Salı 15:25 Siyaset

Geçtiğimiz günlerde 20. Dönem Kocaeli Milletvekili olan, aynı zamanda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olarak görev yapan Gölcüklü merhum Necati Çelik’in kızı Esra Çelik, CHP’den siyasete gireceğini söylemişti. Bunun üzerine amcası Hasan Çelik bir açıklama yaparak, “Biz AKP’liyiz” mesajı verdi.


ESRA ÇELİK ŞU İFADELERİ KULLANMIŞTI

"CHP'ye üye olacağım. Üst düzey yönetici asistanıydım. Şimdi iş arama sürecindeyim. Aslında siyasetçi olmak için yetiştirildim. Uluslararası ilişkiler mezunuyum ama babamın kariyerinden dolayı ve yaşadıklarını tecrübe ettiğim için siyasetten uzak kalmayı tercih ettim. Şimdi ise gelinen noktada ya bu ülkeyi terk edeceğiz ya da bu ülke için bir şeyler yapacağız. Apolitik olmak mümkün değil artık. Muhalefet yapabileceğim en yakın parti de CHP."


AMCASINDAN AÇIKLAMA GELDİ

Amca Hasan Çelik şu açıklamayı yaptı, “Bu yazıda Esra Çelik’in söylediklerinin tümü kendi bireysel düşüncesidir.  Bbası merhum Necati Çelik SSK’ daki kötü gidişat ve yolsuzluklardan dolayı bakanlığı dönemindeki ilk icraatlarından biri Kılıçdaroğlu’nu görevinden almak olmuştur. 15 yıllık süre zarfında Türkiye siyasetinde ezberleri bozan millettin egemenliği üzerindeki bütün vesayeti kaldıran, “milleti yaşatki devlet yaşasın” anlayışı ile bu yüce milletin gönlüne giren yapılan bütün yerel ve genel seçimler ile referandumlarda da milletimizin teveccühüne mazhar olan Ak Parti dışında bir başka partiyle, hele hele CHP’ye yakınlığımız Çelik ailesi olarak söz konusu değildir”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

OHAL suçlulara yaradı: 44 bin 800 kişi salıverildi

OHAL suçlulara yaradı: 44 bin 800 kişi salıverildi