18 Kasım 2017 Cumartesi

  • 3,875 TL
  • 4,571 TL
  • 161,11 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

ÇAKIR “MECLİS DAHA DA GÜÇLENECEK”

Çakır “Meclis daha da güçlenecek”

AK Parti Kocaeli Milletvekili Sami Çakır referandum programları kapsamında Gebze İlçe Başkanı Hasan Soba ve İlçe Yöneticileri ile birlikte Tüm Kobi Sanayici ve İşadamları Derneğini (TÜKSİAD) ziyaret etti.

24 Mart 2017 Cuma 12:08 Siyaset

AK Parti Kocaeli Milletvekili Sami Çakır, 16 Nisan’da yapılacak olan referandum öncesi sanayici işadamları temsilcilerine yeni anayasa ve yeni Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini hakkında bilgi verdi.  Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemini getiren Anayasa değişikliğinde ülkemizin geleceği için çok önemli değişiklikler olduğunu belirten Çakır; “Bu değişikliklerle vesayetçi anlayışın izlerini anayasamızdan siliyoruz, Anayasamız daha demokratik hale geliyor. Cumhuriyetimiz daha da güçleniyor. Yapılacak olan değişikliklerle meclis daha da güçlü olacak ve asıl işi ona yasama yapmaya yoğunlaşacak. İstikrarın sürekli hale gelmesi demek bununla beraber kalkınmanın da olumlu yönde sürekli ve hızlı ilerlemesine neden olacaktır. “ dedi

 

KRİZLER SON BULACAK
Çakır “Burada bulan bütün arkadaşlarımız yıllardır ticari faaliyetlerle uğraştıkları için ekonomide sürekliliğin ne demek olduğunu ziyadesiyle biliyorsunuz. 2002 öncesi ekonomik süreçlerle hükümetlerimiz sonrası ekonomik süreçleri mukayese ederek referandum sürecinde bizler gibi siz değerli Sanayici İş adamlarının da tavırlarını ortaya koymalarını ve kamuoyunu aydınlatmalarını tarihi bir görev olarak görüyorum. Ayrıca böylesine güzel bir organizasyonla işadamlarımızla bir araya gelmemize vesile olan kıymetli başkanım Nurettin ASLANTÜRK ve yönetimine teşekkür ediyorum.” dedi. Ayrıca toplantıya gelen işadamlarının referandum hakkındaki sorularını da yanıtlayan Çakır, TÜKSİAD ailesiyle günün anısına hatıra fotoğrafı da çektirdi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Kartepe Belediyesi TYP İşçi Alımını Gerçekleştirdi

Kartepe Belediyesi TYP İşçi Alımını Gerçekleştirdi