22 Ekim 2017 Pazar

  • 3,670 TL
  • 4,327 TL
  • 151,35 TL
  • 108.489
KOCAELİ 28°

BELEDİYELERDE ZORLA "EMEKLİ OL" BASKISI

Belediyelerde zorla

Tüm Bel-Sen Kocaeli Şube Başkanı Erdal Karakuş, yaptığı açıklamayla Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nde emekliliğe zorlama ve sürgün uygulamalarının arttığını söyledi

10 Ağustos 2017 Perşembe 15:11 Siyaset
Kocaeli’de bazı belediyelerde son 1 aydır başlatılan ‘emekliliğe zorlama ve sürgün uygulamaları’ gündemi basın toplantısı gerçekleştiren KESK’e bağlı Tüm Bel-Sen Kocaeli Şube Başkanı Erdal Karakuş, taleplerini de sıraladı. Yerel yönetimlerde 1992 yılından önce işe başlayan ve 52-55 yaş aralığında bulunan memurların ‘eğer isterler ise emekli olabileceklerine dönük’ yasal hakları, kurumlar tarafından ‘kapıyı gösterme’ gerekçesi olarak kullanılmaya başlandığını aktaran Karakuş, “Vatandaşı 68 yaşında emekli etmeyi kafaya koyan hükümet ile bir an önce emekçiye kapıyı gösteren Belediye Yöneticileri farklı hedeflere koşuyor” dedi.
 
EMEKLİLİĞİ KABUL ETMEYENE SÜRGÜN!
Özellikle son birkaç aydır başta İSU Genel Müdürlüğü ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesinde, amirlerin emeklilik yaşı gelmiş kamu çalışanlarını tek tek ya da topluca makam odalarına çağırdığını ifade eden Karakuş, “Arkadaşlarımıza ‘emekli olmaları yönünde’ telkinlerde bulunmaktadırlar. Emekli olmayı reddeden memurlar ise, başka birimlerde çalıştırılmak ile korkutulmak istenmektedir. Hatta İSU Genel Müdürlüğünde geçtiğimiz haftadan bu yana birçok memur, ikamet ettikleri yerlerin hayli uzağına, örneğin 2 araç ve günde toplam 4-5 yolculuk saati süren mesafelere gönderilmeye başlanmıştır. Üstelik üyemiz olsun olmasın, bu memurların bir kısmının bakmakla yükümlü oldukları ‘yatalak hastaları’ bulunmaktadır” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Vatandaş

10 Ağustos 2017 Perşembe 17:43

KESK üyesi olanları, ya da istenen sendika üyesi olmayan, çalışanları taciz etmek, hangi vicdana sığar. 0kullar açılmak üzereyken, çalışanları ve ailesini huzursuz etmek,. kimleri ya da ne türden insanları rahatsız etmez ?

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Ya klima kullanırlar ya da bu işi yapmazlar!

Ya klima kullanırlar ya da bu işi yapmazlar!