19 Kasım 2017 Pazar

  • 3,875 TL
  • 4,571 TL
  • 161,11 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

BAŞBAKAN İZMİT’TE ZAMLARI SAVUNDU “ÜLKENİN İHTİYAÇLARI İÇİN…”

Başbakan İzmit’te zamları savundu “Ülkenin ihtiyaçları için…”

Başbakan Binali Yıldırım, İzmit ilçe kongresi için geldiği ilimizde kongreden sonra Valiliğin düzenlediği toplantıya katıldı.

30 Eylül 2017 Cumartesi 16:35 Siyaset
 Emex Otel’de iş adamları ve sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle bir araya gelen Yıldırım, son günlerde yapılan ve sıkça eleştirilen zamlara da savunma yaptı. Yıldırım, “Zam yapmak çok makbul bir şey değil ama ülkenin ihtiyaçları, gerçekleri ortadaysa bazı önlemleri kalıcı ferahlık için almak gerek. Son 1 yıldan itibaren savunma sanayinde ciddi gelişmeler sağladık. Ciddi ihtiyaçlarımızı karşılamak ve savunma sanayinde etkinliği arttırmak için kaynağa ihtiyaç var. Bunun bir kısmını kamuda harcamaları yeniden gözden geçirerek sağlayacağız. Bir kısmını da vergi artışı gibi yollarla karşılayacağız. 2018 zor bir yıl olacak. O zorluktan hasar almadan çıkabilmek için bazı tedbirleri almak zorundaydık” dedi. 
İŞSİZLİK TEK RAKAMA İNECEK
2019 için büyük hedeflerin olduğunu da ifade eden Başbakan, “Benim sizden istediğim şudur. Geleceğe bakın. Olabildiğince ileriye bakın. 2023'e odaklanın. İşinizi aşınızı büyütmek demek ülkeyi büyütmek demektir. 1 milyon insanımıza her yıl iş buluyoruz. İş gücüne katılanların sayısı 1 milyon 300 bin. Yeni iş yerleri açacağız. 2019 dan itibaren işsizliği tek rakamlı hale getireceğiz. Büyümeyi 5.5 seviyesinde sürdüreceğiz. Bunları birlikte aşmak suretiyle başarmış olacağız.”
PETROLÜMÜZ YOK AMA…
AB ile ilişkilerin fevkalade olmadığını da sözlerine ekleyen Başbakan, “Avrupa'da ırkçılık söylemleri, İslam ve Türk düşmanlığı prim yapıyor. Oradakiler kısa vadede faydalanmaya çalışıyor. Orada bizim 7 milyon soydaşımız, kardeşimiz var. Avrupa Birliği ile olan politikalarımızı dikkatle belirliyoruz. Avrupa ile Türkiye ilişkilerin gelişmesi şarttır. Türkiye Avrupa'ya yük olmadı. Hep Avrupa'nın yükünü aldı. Avrupa'nın güvenliği Türkiye'den başlıyor. Kısa vadeli siyasal hesapları bir kenara bırakıp, bölge güvenliği ve gelişmesi için Türkiye ile daha yakın işbirliğini geliştirmelidir. Türkiye'nin bulunduğu konum itibariyle dünyanın merkezinde. Petrolümüz, doğalgazımız yok ama coğrafi üstünlüğümüz var. İnsan kaynağı üstünlüğümüz var. Bunları bizim ülkemizin geleceği kalkınması için en iyi şekilde kullanmanın yoluna bakıyoruz” dedi.YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

Murtaza Tezbiçer

01 Ekim 2017 Pazar 10:47

Beceriksizlik... akıl dışı cehalet...İmam hatip kafası....avantacılık....yeteneksizlik...bilime sırt çevirip ülkeyi Şeriat ile yönetebileceği ahmaklığına sığınmak...deneme yanılma ile ülke idaresine çalışmak....Kanunlara uymamak...kendisine karşı çıkanları susturabilmek için aslında kendi ortağı olan feto' culukla itham edip zulmetmek... İŞTE size AKP ..Amam asıl suçlular büütün bunları bildiği halde hala kendi avantalarının devamı için bu hırsızlara oy veren ve o hırsızlardan hiç bir farkı

Mehmet DULGER

30 Eylül 2017 Cumartesi 17:44

Zam yapmamıza devam Millet size 16 Nisan'da referandum da evet dediler

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Göçmen faciasına neden olmuştu O teknenin sahibi..

Göçmen faciasına neden olmuştu O teknenin sahibi..