22 Kasım 2017 Çarşamba

  • 3,963 TL
  • 4,651 TL
  • 162,81 TL
  • 105.268
KOCAELİ 28°

BAHÇELİ: 2019 İÇİN AK PARTİ İLE ÇALIŞACAĞIZ, AYNI SAFTA DURACAĞIZ

Bahçeli: 2019 için AK Parti ile çalışacağız, aynı safta duracağız

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli konuşmasında, "2019 için AK Parti ile çalışacağız, aynı safta duracağız" dedi

14 Kasım 2017 Salı 12:30 Siyaset
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli konuşmasında, 2019 seçimleri için bloklaşmaya karşı AKP ile birlikte çalışacaklarını söyledi. "Aynı safta duracağız" diyen Bahçeli, "15 Temmuz'dan itibaren süregelen pozisyonumuz muhafaza edilecektir. Partimiz, 7 Ağustos Yenikapı ruhu ve 16 Nisan halk oylaması şuurunun gereği olarak Adalet ve Kalkınma Partisi ile cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini 2019'da sonuna kadar tesis etmek suretiyle çalışacağız" dedi.

Irak ile İran sınırı arasında meydana gelen deprem ile ilgili, "Irak ihmal edilemeyecek bir ülkedir" diyen Bahçeli, "Komşuluk hukukunun gereği ne ise o yapılmalıdır" dedi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve AKP'nin değişen Atatürk söylemine ilişkin olarak Bahçeli, "Atatürk'e alaka yükseliyormuş ne var bunda; olması gereken bu değil mi?" diye sordu.

Bahçeli "HDP-PKK-FETÖ yörüngesine giren CHP'nin Atatürk adını anmaya hakkı yoktur" ifadesini kullanarak, "Atatürk tam bağımsızlıktır. Atatürk, Türk milliyetçisidir. Komünist, köksüz, feslisi fessizi kim varsa kıvranmaktadır" diye konuştu.

Gülen Cemaati'nin lideri Fethullah Gülen hakkında da konuşan Bahçeli, "ABD, FETÖ'nün başını elleri kelepçeli şekilde ilk uçakla göndermelidir" talebini dile getirdi. 

Seçim barajı ile ilgili sert açıklamada bulunan Bahçeli, "Merak etmeyin bu şerefsizlerin dilekleri tutmayacak. Bozkurtun beğenmediğini çakallar pay edermiş" ifadelerini kullandı. "MHP'nin baraj sorunu yok" diyen Bahçeli, "MHP selin önündeki kütük değil, selin ta kendisidir" dedi. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

aydın

14 Kasım 2017 Salı 13:48

Hala bu şahsiyeti adam zannedip peşinden gidenler varya hayretki ne hayret

Ahmet yılmaz

14 Kasım 2017 Salı 12:38

Bu saatten sonra fetönün yapılanması, 17-25, oslo, dolmabahçe ve pkklılarına ayağına savcı getirilmesi gibi bir çok olayın kahramanı olan akpliler ile ülkücü kardeşlerim kol kola seçim çalışmaları yaparlarhayırlı işler

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Facebook o özelliği kaldırıyor!

Facebook o özelliği kaldırıyor!