24 Kasım 2017 Cuma

  • 3,935 TL
  • 4,663 TL
  • 162,95 TL
  • 105.026
KOCAELİ 28°

AYGÜN; "HALUK ULUSOY'A SAYGI DUYMAK LAZIM"

Aygün;

AK Parti Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün Seka Park Otel’de basın toplantısı düzenledi.

12 Kasım 2017 Pazar 12:52 Siyaset
Aygün Kocaeli ve gündeme dair açıklamalarda bulundu İyi parti eski İl Başkanı Haluk Ulusoy’a sahip çıkarak’ saygı duyuyorum’ dedi
AKP Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün Seka Park Otel’de basın açıklaması yaptı.  Aygün kent ve gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Aygün, “Haftanın 3 gününü yasama için Meclis’te oluyoruz. 4 gün ise kentimizde çalışıyoruz. Sahada çalışmanın ne kadar zor olduğunu biliyoruz. Kentimizde sivil toplum örgütü ile kanaat önderlerine gidiyoruz. Toplumun her kesimine dokunmaya çalışıyoruz. Bütçe görüşmeleri olmadan böyle bir basın açıklaması yapmak istedim. Çünkü 1 ay boyunca sürüyor. O yüzden 2018’de değil şimdi yapalım diye düşünüyorum” dedi. Türkiye’nin sanayi alanında yaptığı çalışmalara değinen Aygün, “Yapılanları hayata geçirirsek savunma sanayisi yapabilecek kabiliyetteyiz. Bağımsızlık dağın başına çıkmak ile olmuyor. Bağımsızlık Atatürk’ün dediği gibi göklere hakim olan dünyaya hakim olur. Artık savaşlar cephe savaşından çok ekonomik savaşa dönüştü. Ortadoğu da Arabistan ve diğer ülkelerin halini görüyoruz. Halkın desteği ile geleni batı desteği ile yıkıyorlar. Ülkemizde de bu tür oyunlar oynamıştır” ifadesinde kullandı.
TRAMWAY UZADI
Aygün, “MTV zammı izah edilmeden yapılan bir zamdı. Sayın Cumhurbaşkanı olaya müdahale etti ve halka iyi anlatın dedi. Ondan sonra açıklayın dedi. Kocaeli için en büyük sorun ulaşım. 15 milyonluk şehir buraya akıyor. Bunu önlemek için çalışmalar yapılıyor. Tramvayı en son Plajyolu’na kadar uzatılacak. Diğer kısım ise Alikahya’ya kadar uzayacak” dedi. İzmitli Meral Akşener’in kurduğu İYİ Parti hakkında fikrini belirten Aygün, “Türkiye’nin yeni partiye ihtiyacı varmış gibi hareket ediliyor. Türkiye kurtaracakmış gibi lanse ediliyor. Böyle bir şey yok. Uluslararası güçler para sağlayacak. 7-8 ay sonra zamlar peş peşe gelecek. Bunlar yaşanmış hadiseler. Bu ülkenin kalkınması birlik ve beraberlik ruhunu pekiştirmektir. 2019’da bunlara millet gereken cevap verecek” sözlerini kullandı. İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Haluk Ulusoy’un istifa etmesi ile ilgili değerlendirmede bulunan Aygün, “Siyaset içerisinde hareket mekanizmaları görmeyen siyasete girdiği zaman bu iş hayatına benzemez. Ben kendimden örnek veririm. 500 kişinin karşısına çıkıp konuşamadım. Haluk Bey de iş dünyasından bir arkadaşımız. O gün bu tercihi yapmıştı şimdi bu tercihi yaptı saygı duymak lazım” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

KSMMMO stajyerlerle buluştu

KSMMMO stajyerlerle buluştu