25 Kasım 2017 Cumartesi

  • 3,944 TL
  • 4,709 TL
  • 163,18 TL
  • 104.539
KOCAELİ 28°

AYAZ'IN YERİNE UMUTLU GELİYOR

AYAZ'IN YERİNE UMUTLU GELİYOR

30 Eylül’de gerçekleştirilecek AK Parti İzmit İlçe kongresinde ilçe başkanlığına Büyükşehir ve İzmit Belediye Meclis üyesi Hasan Ayaz’ın aday olacağının kesinleşmesinden sonra, Ayaz’ın yerine gelecek isimler de netleşiyor.

20 Eylül 2017 Çarşamba 12:42 Siyaset
Ayaz’ın İzmit Belediye Meclisindeki koltuğuna AK Parti İl Kadın Kolları Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı Canan Soylu’nun geleceği netleşmişti. Ayaz’ın Büyükşehir Belediye Meclisindeki koltuğuna gelecek isim de netleşti.

AYAZ İSTİFA ETMEDİ
Hasan Ayaz henüz meclis üyeliğinden istifa etmedi. Dolayısıyla resmi prosedürler henüz başlatılamadı. İstifa sürecinin ardından seçim kurulu devreye girecek ve sıradaki ismi yani (büyük ihtimalle) Ercan Umutlu’yu Büyükşehir Meclisine davet edecek. Rahmetli Şaban Sarıgülle’nin vefatından sonra Büyükşehir Meclisine AK Partili İbrahim Bulut çağrılmış, Bulut ilk toplantıya ancak iki ay sonra katılabilmişti. Umutlu’nun işlemlerinin de benzer süre alması ve ekim değil kasım ayında büyükşehir meclisine katılması bekleniyor.

MECLİS ARİTMETİĞİ DEĞİŞİYOR
Ercan Umutlu’nun Büyükşehir Meclis üyesi olacak olması nedeniyle, meclisteki sandalye sayısı da değişecek. Halen Büyükşehir Meclisinde AK Parti’nin 63, CHP’nin 14, MHP’nin ise 3 üyesi var. Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ile birlikte toplam üye sayısı 81. Ercan Umutlu’nun katılımı ile AK Parti’nin Büyükşehir Meclis üyesi sayısı 62’ye düşerken, CHP’nin üye sayısı ise 15’e yükselecek.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

CHP’li Bekir Yurdagül il başkan adayı mı olacak?

CHP’li Bekir Yurdagül il başkan adayı mı olacak?