23 Kasım 2017 Perşembe

  • 3,909 TL
  • 4,636 TL
  • 162,39 TL
  • 105.878
KOCAELİ 28°

ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİNDE MUTABAKAT SAĞLANMALI

Anayasa değişikliğinde mutabakat sağlanmalı

Büyük Birlik Partisi Kocaeli İl Başkanı Nihat Yıldız yazılı bir açıklama yaparak; Türkiye Büyük Millet Meclisimizde görüşmeleri tamamlanan yeni mini Anayasa teklifi çalışmaları ile ilgili açıklamalarda bulundu.

24 Ocak 2017 Salı 13:51 Siyaset

Büyük Birlik Partisi Kocaeli İl Başkanı Nihat Yıldız Meclisimizde olaylı bir şekilde görüşmeleri tamamlanan mini Anayasa çalışmaları içerik bakımından halkımızı memnun etmemiştir. Anayasa değişikliğinin toplumun her kesimi ile mutabakat sağlanarak yapılması gerekirdi diyen il başkanı Nihat Yıldız Meclisimizde dahi mutabakata varılamamış bir anayasa değişikliğinin yanlış olacağını % 50 veya 51 ile evet yada hayırla sonuçlanacak bir anayasa değişikliğinin her zaman tartışma konusu olacağı, ve hep değiştirilme tartışmalarını gündemde tutacağı  uzun vadede çözüm odaklı olmayacağını düşünüyorum. Mini Anayasa değişikliği ile ilgili meclis görüşmeleri sürecinde dahi anlamsız bir şekilde oluşturulan evet hayır tartışmaları sağlıklı bir sürecin oluşmasını engellemiştir. Değişecek kanun maddelerinin içeriği anlatılmadan içeriğinin anlaşılması sabote edilerek meclis çalışmalarında oluşturulan algı operasyonları ile itibarsızlaştırılmıştır. Mecliste grubu bulunan siyasi partilerimiz yeni mini anayasa çalışmalarında halkımıza karşı iyi bir intiba bırakmamışlardır. Meclisimizde grubu bulunan siyasi partili milletvekillerimiz Anayasa değişikliği ile alakalı maddelerin içeriklerini anlatmaktan ziyade kavgacı bir yolu tercih etmişlerdir.

 

Büyük Birlik Partisi olarak; sayın Cumhurbaşkanımıza sunulan yeni anayasa değişikliği ile alakalı, sayın Cumhurbaşkanımızın onay surecinden sonra   bir değerlendirme yaparak partimizin ilgili kurullarının alacağı istişare kararı sonucunda referandum ile ilgili kararımızı halkımızla paylaşacağız. Referandum sürecinin demokratik bir ortamda gerçekleşebilmesi için  olağanüstü halin bitirilmesi gerekir.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Zam talebi geçici olarak askıya alındı

Zam talebi geçici olarak askıya alındı